Tuvojas Rīga 2014 publiskais forums “Mainīgā Eiropa

Tuvojas Rīga 2014 publiskais forums “Mainīgā Eiropa
08-11-2011 A+ A-

Šā gada 16. un 17.novembrī RĪGA 2014 aicina ikvienu interesentu piepulcēties Latvijas un starptautisko kultūras ekspertu, domātāju un pilsētas plānotāju pulkam forumā „Mainīgā Eiropa. Dzintara transformācijas”. Forums notiks tikko atklātajā Palladium koncertzālē, pievēršot uzmanību jaunajai Baltijas mēroga koncertu norises vietai.

Forumu otro gadu rīko Nodibinājums Rīga 2014, kura atbildībā ir Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas sagatavošana 2014. gadā. „Eiropas kultūras galvaspilsētas statusam ir liela atbildība. Redzam no citu Eiropas kultūras galvaspilsētu pieredzes, ka statuss nozīmē ne tikai augstvērtīgas mākslinieciskās programmas sagatavošanu gada garumā, kas pats par sevi jau ir izaicinājums. Tas vienmēr tiek saistīts ar to, kas ilgtermiņā mainīsies pilsētā līdz ar šī statusa iegūšanu. Nodibinājums Rīga 2014 aicina uz kopradi – kā rīkotāji mēs vēlamies ieaicināt ikvienu rīdzinieku, Latvijas iedzīvotāju un viesi savas pilsētas pārveidošanā un svētku rīkošanā. Vēlamies parādīt kultūru visos tās aspektos, jo sevišķi ne vienmēr pienācīgi novērtētajā kultūras lomā ekonomiskas atveseļošanās procesos un izaugsmē”, saka Nodibinājuma Rīga 2014 vadītāja Diāna Čivle.

Forumā šī gada Eiropas kultūras galvaspilsētu – Tallinas (Igaunija) un Turku (Somija) pārstāvji iepazīstinās ar secinājumiem par kultūras galvaspilsētas gada norisi, nākotnes kultūras galvaspilsētās varēs ieskatīties caur Marseļas (Francija), Rīgas un Valetas (Maltas) prizmu.

2011. gada Eiropas kultūras galvaspilsētas Turku fonda vadītāja Keja Sevona iztaujās EK Latvijā pārstāvniecības vadītāju Innu Šteinbuku, Rīgas mēru Nilu Ušakovu, kultūras ministri Žanetu Jaunzemi-Grendi par radošuma lomu pilsētu attīstībā.

Šī gada forumu atklās bijusī prezidente Vaira Vīķe-Freiberga ar runu „Mainīgā Eiropa. Iespējamā misija”. Dr. Māra Kalniņš, bij. Kembridžas universitātes profesore nolasīs lekciju „Dzintara Odiseja: Pagātne, tagadne, nākotne”, ņemot vērā to, ka pirms vairākiem gadu tūkstošiem Dzintara ceļš bija viens no ietekmīgākajiem tirdzniecības ceļiem pasaulē, un Eiropa joprojām cīnās par savu vietu pasaulē, meklējot pēc jaunas „zelta dzīslas”. Foruma viesi video filmā tiks iepazīstināti ar viena no 2014. gada pilotprojekta „Dzintara ekspedīcija” pirmās ekspedīcijas Rīga-Liepāja-Klaipēda-Kaļiņingrada-Gdaņska iespaidiem.

Foruma pēcpusdiena tiks veltīta Rīgas radošo kvartālu jautājumam. Arhitekte Ieva Zībārte iepazīstinās ar pētījuma „Rīgas radošie kvartāli” secinājumiem, Rīga 2014 Mākslinieciskās padomes kuratore Solvita Krese runās par radošo kvartālu lomu 2014. gada programmas kontekstā. Radošie kvartāli – Miera iela, VEF, Spīķeri, Tabakas fabrika, Andrejosta un velodraugi, Muffins un Ģertrūdes iela – radīs forumā savu kvartālu gaisotni un stāstīs par to, ar ko viņi atšķiras pilsētā. 17.novembrī foruma dalībnieki tiks aicināti ekskursijā pa radošajiem kvartāliem.

0 komentāri

Komentāru nav