Piektdien izskanēs šosezon pēdējā koncertizrāde „Pus es”

Piektdien izskanēs šosezon pēdējā koncertizrāde „Pus es”
Publicitātes foto
25-02-2014 A+ A-
Piektdien, 28. februārī, mūzikas namā „Daile” noritēs Jāņa Lūsēna un Ojāra Vācieša koncertizrāde „Pus es” pēdējais uzvedums šajā sezonā.

2013. gada nogalē „Pus es” viesizrādes noritēja gan jaunatklātajā mūzikas namā „Daile”, gan Valmieras Drāmas teātrī, un jau nākamsezon ar koncertizrādi iecerēts viesoties gan Austrumlatvijas koncertzālē „Gors”, gan teātra namā „Jūras vārti” Ventspilī.

Jāņa Lūsēna jaunradītajai programmai pirmizrāde notika 2013. gada nogalē – Ojāra Vācieša dzimšanas dienā un Mūzikas nama „Daile” atklāšanas svētkos. Koncertizrādes „Pus es” ar Latvijas izcilā dzejnieka vārdiem moto ir, citējot Ojāru Vācieti, „... es esmu tu, tu esi es, divas puses no pasaules...”, un Evitas Sniedzes atlasīto dzejnieka vēstuļu lasījumi, Reiņa Suhanova scenogrāfija un radītā skatuves telpa, Jāņa Lūsēna mūzika un īpaši koncertizrādei iegādātie „vintage” instrumenti – „Hammond” ērģeles un elektriskas „Fender Rhodes” klavieres – rada sajūtām un iztēlei neierobežotu muzikālu atmosfēru. Koncertizrādes vienīgais aktieris, izrādes rokdziedātājs un autora vēstuļu lasītājs Ģirts Ķesteris kopā ar komponista izveidotu rokgrupu izspēlē muzikālu skatuves notikumu – no lirisma un intīmas noskaņas līdz spēcīgam, enerģētiski piepildītam rokam.

Mūzikas autoram Jānim Lūsēnam šis darbs ir bijis īpaši nozīmīgs un tuvs, rosinot būt, kā pats komponists saka, „radošam, brīvam un pārdrošam”, savukārt koncertizrādes producente Anda Zadovska atbalstīja „Pus es” dziesmu mūzikas ieraksta izdošanu. Klausītājiem gan mūzikas namā „Daile”, gan „Jāņa Rozes” tirdzniecības vietās ir iespēja iegādāties ierakstu „Pus es” CD formātā ar 16 Jāņa Lūsēna un Ojāra Vācieša dziesmām. Mūzikas albums „Pus es” izvirzīts ierakstu gada balvas „Zelta mikrofons” nominācijā „Labākais koncertuzveduma un teātra mūzikas albums”.          

Biļetes pieejamas „Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās visā Latvijā un internetā.

0 komentāri

Komentāru nav