Pārcelta sniega mākslinieka Saimona Beka vizīte Siguldā

Pārcelta sniega mākslinieka Saimona Beka vizīte Siguldā
Simon Beck
Lielformāta sniega zīmējumu mākslinieka Saimona Beka performance, kas sākotnēji bija plānota kā viens no Siguldas Ziemas festivāla notikumiem 7. martā, sniega neesamības dēļ pārcelta uz 2015. gadu.

Saimons Beks dzimis un audzis Apvienotajā Karalistē, beidzis Oksfordas Universitāti un ieguvis inženiera specialitāti. Saimona pamatdarbs ir kartogrāfija, jo īpaši orientēšanās karšu izgatavošana, jo viņš ir aktīvs orientēšanās sporta piekritējs. Tieši saistība ar orientēšanās sportu ir Saimona sniega mākslas pamatā. 

Saimons Beks veido lielformāta zīmējumus un ģeometriskus rakstus sniegā, izmantojot sniega kurpes un orientēšanās kompasu, lai atstātu sniegā precīzus pēdu nospiedumus, no kuriem tiek veidoti sniega zīmējumi. Saimona māksla tiek pielīdzināta labības apļiem, bet Saimons ir unikāls ar to, ka savu mākslu veido tieši sniegā, laužot priekšstatus par mākslas vidi un noturības nozīmi laikā un telpā.   

Lielformāta mākslas darbi tiek veidoti (nopēdoti) iespaidīgos izmēros – lielākie no tiem ir apmēram sešu futbola laukumu lielumā, un to izveidošanai ir nepieciešamas 10 līdz 12 stundas vai, kā saka mākslinieks, līdz pilnīgam spēku izsīkumam”.

Jau ziņots, ka Ziemas festivāls Siguldā tiks atklāts jau 1. martā un ilgs līdz 9. martam. Festivāla kulminācija gaidāma sestdien, 8. martā, Siguldas Bobsleja un kamaniņu trasē, kad pasākumā „Ledus trašu zvaigznes un karaļi” klātienē varēs satikt sporta zvaigznes, sveikt olimpiešus, vērot sacensības un ļauties mūzikas ritmiem. Vairāk par Ziemas festivāla programmu lasi šeit!

0 komentāri

Komentāru nav