Žaņa Lipkes memoriāls iekļuvis labāko Eiropas muzeju trijniekā

Žaņa Lipkes memoriāls iekļuvis labāko Eiropas muzeju trijniekā
Kaspars Garda, Rīga 2014 . Žaņa Lipkes memoriāls
Žaņa Lipkes memoriāla pārstāvji pēc Eiropas Padomes uzaicinājuma aprīlī Strasbūrā prezentēs muzeju svinīgā ceremonijā, informēja Žaņa Lipkes memoriāla projektu vadītāja Anna Peršteina.

Žaņa Lipkes memoriāls iekļuva „Eiropas Padomes Muzeju balvas 2014” labāko muzeju trijniekā kopā ar Zviedrijas „Bildmuseet” un „Baksi Museum” Turcijā.

Pēc Eiropas Padomes pārraudzībā esošā Eiropas Muzeju foruma iniciatīvas ik gadu ekspertu komisija prestižajai Eiropas Padomes balvai izvirza labākos no Eiropas muzejiem, kas demonstrē izcilu un inovatīvu sniegumu Eiropas vienojošo vērtību apzināšanā, saglabāšanā un popularizēšanā.

Žaņa Lipkes memoriālā, sākot ar 1. martu, apmeklētājiem būs pieejami audiogidi latviešu, krievu un angļu valodā.

Muzeja iecere, ieviešot audiogidus, ir piedāvāt memoriāla viesiem iespēju patstāvīgi izvēlēties pastaigas trajektoriju un ritmu. Ceļveža tekstu, vēstot par Lipkes ģimeni un tās izglābtajiem cilvēkiem, latviski ierunājis Jaunā Rīgas teātra aktieris Kaspars Znotiņš, krieviski – Rīgas Krievu teātra aktieris Anatolijs Fečins.

 

Aktieri, atbalstot muzeju, tekstu ierunājuši bez atlīdzības. Par muzeja tapšanas gaitu no idejas dzimšanas 2000. gadā līdz muzeja ēkas pabeigšanai 2012. gadā stāsta viens no memoriāla dibinātājiem Māris Gailis, bet ēkas arhitektes Zaigas Gailes stāstījums audiogidus papildina ar informāciju par muzeja arhitektūras koncepciju.

Audiogidu teksta ieskaņošana un pēcapstrāde Normunda Deināta vadībā tika veikta pagājušā gada nogalē Mārtiņa Brauna skaņu ierakstu studijā. Pašlaik tiekot gatavoti arī audiogidi vācu valodā. Memoriāla tuvākajos plānos iekļauti arī audiogidi bērniem. Neskatoties uz pozitīvajiem jauninājumiem, katram apmeklētājam joprojām ir iespēja apskatīt muzeju muzeja darbinieka pavadībā.

Atgādinām, ka muzejā šogad norisināsi vairāki „Rīga 2014” programmā iekļauti pasākumi. Vairāk par tiem lasi šeit!

0 komentāri

Komentāru nav