Sāk Latvijas kultūras kanonam veltītu diskusiju ciklu

Sāk Latvijas kultūras kanonam veltītu diskusiju ciklu
F64
26-02-2014 A+ A-
No trešdienas, 26. februāra, līdz 9. maijam vairākās reģionālajās bibliotēkās norisināsies Latvijas kultūras kanonam veltīts diskusiju cikls „Latvijas kultūras kanona zīmē”, informēja Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bibliotēku attīstības institūta Bibliotēku konsultatīvā centra projektu vadītāja Liega Piešiņa.

Pirmajā diskusijā, kas šodien plkst. 13.30 notiks Balvu Centrālajā bibliotēkā un būs veltīta kanona tautas tradīciju sadaļai, galveno ekspertu lomu uzņemsies bibliotēkas direktore Ruta Cibule un Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja direktora vietniece Una Sedleniece. Savu skatījumu uz kultūras vērtībām solījuši sniegt arī Balvu jaunieši.

Pēcāk plānotas diskusijas Mežotnē, Jēkabpilī, Liepājā, Daugavpilī, Cēsīs un Madonā, bet sarunu cikls noslēgsies 9. maijā ar grāmatu svētkiem Valkā.

Diskusijas par Latvijas kultūras kanonu ir projekta „Latvijas kultūras kanona vērtību popularizēšana Latvijas publiskajās bibliotēkās” sastāvdaļa. Projekta mērķis ir veicināt Latvijas kultūras kanona atpazīstamību un rosināt diskusijas par kultūras vērtībām.

Projekta gaitā 59 Latvijas publisko bibliotēku krājums ir papildināts ar astoņām grāmatām, kas atspoguļo kanona vērtības, kā arī izveidota ceļojošā izstāde „Latvijas kultūras kanons portālā „Zudusī Latvija””. Tās autores ir projekta „Zudusī Latvija” vadītāja Ginta Zalcmane un māksliniece Ilze Ramane. No 11. marta ekspozīcija būs skatāma Ventspils Galvenajā bibliotēkā. Zinātkārajai jaunatnei projekta laikā tiks piedāvāta radošā darbnīca „KiKK jeb Kas ir Kultūras kanons?”.

Projekta atpazīstamības zīme ir mākslinieces Ilzes Ramanes veidotais plakāts „Saliekam savu kultūras kanonu!”, kas aizceļojis uz visām Latvijas publiskajām bibliotēkām.

Latvijas kultūras kanons ir izcilāko un ievērojamāko mākslas darbu un kultūras vērtību kopums, kas atspoguļo nācijas visu laiku nozīmīgākos sasniegumus septiņās nozarēs – tautas tradīcijās, vizuālajā mākslā, skatuves mākslā, mūzikā, literatūrā, arhitektūrā un kino. To veido 99 kultūras vērtības, kas raksturo gan Latvijas kultūru kopumā, gan rosina piederības izjūtu valstij.

0 komentāri

Komentāru nav