Rīgas Domā muzicēs dziesminieks Pīters Broderiks

Rīgas Domā muzicēs dziesminieks Pīters Broderiks
EPA/LETA
Rīgas Doma baznīcā 18. martā plkst. 19.00 notiks biedrības „Ascendum” atbalstītā projekta „Mans Doms” rīkotais dziesminieka un kādreizējā grupas „Efterklang” dalībnieka Pītera Broderika (Peter Broderick) koncerts, piedaloties „Sinfonietta Rīga” stīgu kvartetam un Emīla Dārziņa jauktajam korim, kultūras portālu „Rīga 2014” informē biedrības „Ascendum” pārstāvis Gatis Vectirāns.

Visi ienākumi no nopirktajām koncerta biļetēm tiks novirzīti Rīgas Doma jaunās vitrāžas „Ar degsmi par brīvu Latviju” izveidei.

Pasaulē pazīstamais, talantīgais amerikāņu folkdziesminieks Pīters Broderiks iepriekš darbojies populārajā dāņu grupā „Efterklang”, bet paralēli arī izdevis ierakstus kā solomākslinieks. Iepriekš mūziķis viesojies Latvijā kā viens no festivāla „Skaņu mežs” dalībniekiem.

Šoreiz Pīters Broderiks koncertam izvēlējies Rīgas Domu, kur 18. martā uzstāsies kopā ar Latvijas mūziķiem – „Sinfonietta Rīga” stīgu kvartetu un Emīla Dārziņa jaukto kori.

„Šajā koncertā pirmo reizi būs iespēja nospēlēt vairākas dziesmas no mana pirmā albuma „Float”. Ar stīgu kvarteta un kora palīdzību beidzot tās spēšu atskaņot koncertā. Tāpēc vakara pirmajā daļā izskanēs pieci „Float” albuma skaņdarbi, bet otrajā daļā tiks atskaņotas vairākas jaunas vokālās mūzikas kompozīcijas, kuras izpildīšu kopā ar kori un stīgām. Uzstāšanos Rīgas Domā kopā ar šiem mūziķiem uzskatu kā neatkārtojamu izdevību,” tā par gaidāmo koncertu stāsta pats Pīters Broderiks.

Pīters Broderiks ir amerikāņu mūziķis, kas darbojas ļoti plaša spektra muzikālajos virzienos.

Mākslinieks ir veidojis skaņdarbus gan elektroakustiskajā un eksperimentālajā, gan folkmūzikas, gan akadēmiskajā un „ambient” žanrā, turklāt radījis skaņu celiņus arī filmām un dejas izrādēm.

Biļetes uz koncertu nopērkamas iepriekšpārdošanā „eKase.lv” un Rīgas Doma kasē.

Biļešu cena – 10 eiro; studentiem, skolēniem, pensionāriem – 7 eiro. Bērniem līdz 7 gadu vecumam – ieeja bez maksas. Biļešu cena koncerta dienā – 15 eiro.

Sabiedriskā kustība „Mans Doms” ir Rīgas Doma un biedrības „Ascendum” ilgtermiņa sadarbības projekts, kas pievēršas Doma katedrāles sabiedriskās nozīmes aktualizēšanā. Tā ietvaros plānoti vairāki nozīmīgi kultūras pasākumi – koncerti, izstādes un citas aktivitātes visu vecumu auditorijai Rīgas Domā un Doma dārzā.

 

0 komentāri

Komentāru nav