RĪGU un ŪMEO VIENOS GAISMAS FESTIVĀLI

RĪGU un ŪMEO VIENOS GAISMAS FESTIVĀLI
11-11-2011 A+ A-

Abas 2014. gada Eiropas kultūras galvaspilsētas – Rīga un Ūmeo – nākamnedēļ īstenos vērienīgu sadarbības programmu, vienojot abu pilsētu iedzīvotājus, pilsētu svētkus un iezīmējot programmu nākotnes sadarbībai.

16.novembrī Rīgā ieradīsies Ūmeo pilsētas mēre Marija-Luīze Rēnmarka, lai kopā ar Rīgas mēru Nilu Ušakovu parakstītu abu pilsētu sadarbības līgumu par kopīgu gatavošanos 2014. gada Eiropas kultūras galvaspilsētas statusam. Līgums tiks parakstīs Rīga-2014 starptautiskā foruma „Mainīgā Eiropa. Dzintara transformācijas” laikā 16.novembrī koncertzālē Palladium. Forumam video tiešraidē varēs sekot mājas lapās Rīgā www.riga2014.org, www.diena.lv, kā arī Ūmeo centrālajā pilsētas laukumā.

No pirmdienas, 14.novembra līdz 20.novembrim, Latvijai īpašajā svētku nedēļā Ūmeo centrālā laukumā notiks Rīgas nedēļa. Īpaši 2014. gada komunikācijas aktivitātēm uzbūvētajā Ūmeo Stikla mājā Ūmeo pilsētas iedzīvotāji varēs apskatīt Rīgas Gaismas festivālu, uzzināt vairāk par ceļošanu uz Rīgu un Latviju, par Eiropas kultūras galvaspilsētās plāniem Rīgā. Ūmeo iedzīvotāji sūtīs fotogrāfijas uz Rīgu no sava gaismas festivāla, kuras varēs apskatīt Rātsnama pasāžā (no Tirgoņu ielas puses). Savukārt rīdzinieki ir aicināti sūtīt spilgtākos iespaidus no gaismas festivāla „Staro Rīga” uz Ūmeo, kur tos ikviens redzēs uz Stikla mājas ekrāna. 19.novembrī centrālajā pilsētas laukumā pie Stikla mājas notiks koncerts – uzstāsies viena no labākajām tradicionālās mūzikas grupām „Trio Šmite&Kārkle&Cinkuss”.

Kā jau agrāk ziņots, 16. novembra forumā aicināts piedalīties ikviens interesents. Forums notiks Palladium koncertzālē, sākums pulksten 9.00.

Dalību lūdzam pieteikt Nodibinājumā Rīga 2014 pa tālruni 67043639 vai pa e-pastu anete.freiberga@riga2014.org. Plašsaziņas līdzekļu pārstāvjus, kas vēlas forumu atspoguļot, lūdzam pieteikties pie Rīga 2014 komunikācijas un mārketinga vadītājas Annas Muhkas (anna.muhka@riga2014.org vai 29474534).

Forumu otro gadu rīko Nodibinājums Rīga 2014, kura atbildībā ir Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas sagatavošana 2014. gadā.  Šī gada foruma īpašais akcents ir Rīgas radošo kvartālu performances, kā arī jauns pētījums par radošajiem kvartāliem pilsētā.

Forums turpinās iepazīstināt ar kultūras galvaspilsētām.  Šī gada Eiropas kultūras galvaspilsētu –Tallinas (Igaunija) un Turku (Somija) – pārstāvji iepazīstinās ar secinājumiem par kultūras gada norisi, nākotnes kultūras galvaspilsētās varēs ieskatīties caur Marseļas 2013 (Francija), Rīgas un Valetas `kandidātpilsēta 2018 (Malta) prizmu.

Turku fonda vadītāja Keja Sevona iztaujās kultūras ministri Žanetu Jaunzemi-Grendi, Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas vadītāju Inu Druvieti, Ūmeo mēri Mariju-Luīzi Rēnmarku, Eiropas komisijas pārstāvniecības vadītāju Latvijā Innu Šteinbuku un Rīgas mēru Nilu Ušakovu par radošuma lomu pilsētu attīstībā.

Šā gada forumu atklās bijusī prezidente Vaira Vīķe-Freiberga ar runu „Mainīgā Eiropa. Iespējamā misija”. Plašāk par forumu: www.riga2014.org.

0 komentāri

Komentāru nav