Centrālajā bibliotēkā notiks pasākums „Brīvības ielas garumā”

Centrālajā bibliotēkā notiks pasākums „Brīvības ielas garumā”
www.zudusilatvija.lv, glabātājs - Latvijas Nacionālā bibliotēka
27-02-2014 A+ A-
Rīgas Centrālajā bibliotēkā (RCB) ceturtdien, 27. februārī, plkst. 17.00 notiks pasākums „Brīvības ielas garumā”, ar LTV raidījuma „Ielas garumā” vadītājas Lilitas Eglītes piedalīšanos. Saruna būs veltīta Brīvības ielas vēsturiskajai attīstībai, kultūras portālu „Rīga 2014” informē RCB Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Daina Ģeibaka.

Gada laikā ar moto „Bulvāris. Iela. Gatve” iecerēti vairāki šādi sarunu pasākumi, kuros Rīgas – Eiropas kultūras galvaspilsētas – Centrālā bibliotēka iecerējusi akcentēt Brīvības ielas vēsturi, tās ēkas un cilvēkus.

Brīvības ielas izpēte dzīvē notiks pavasarī, kad bibliotēka plāno pasākumu – pastaigu pa Vecrīgu no Kaļķu ielas līdz Brīvības piemineklim, bet vēlāk – arī velobraucienu no Raiņa pieminekļa līdz pat Juglai.

Pasākums „Brīvības ielas garumā” notiek UNESCO projektā „Stāstu bibliotēka”. UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas tīklā „Stāstu bibliotēkas” RCB iesaistījās šā gada sākumā. Projekta mērķis – veicināt un attīstīt stāstīšanas tradīciju kā nemateriālā kultūras mantojuma nozīmīgas daļas pārmantošanu. Tiešā komunikācijā un personiskā kontaktā starp stāstītāju un klausītāju veidojas tā pievienotā vērtība, kas saistīta ne vien ar interesi par būtiskām lietām savā pilsētā vai novadā, bet arī ar stāstītāja personības fascinējumu, kas ir īpaši vērtīgi laikā, kad dažādu rīku un priekšmetu nepastarpinātas saskarsmes kļūst arvien mazāk, pauda D. Ģeibaka.

 

Raidījums „Ielas garumā” ēterā ir jau desmit gadus. Lilita Eglīte ir raidījuma vadītāja un producente. Viņa mācījusies Latvijas Universitātē un Maskavas Universitātē, Latvijas Televīzijā strādājusi Bērnu un jaunatnes, kā arī Kultūras raidījumu redakcijā. Dažus gadus Eglīte darbojusies sporta jomā, rīkojot „Sporta laureātus”, sporta filmu festivālus un citus pasākumus. Nozīmīgākie raidījumi – „Aprīļa pilieni”, „Pēkšņi”, „Ejam meklēt” („Pieturiet!”), „Zīmes”, „Kultūras stunda”, „Tur laukā aiz durvīm”, kultūras personību portretraidījumi, video enciklopēdija „Ielas garumā”, videofilmas „Neaizmirstais sākums” (no Atmodas līdz 4. maijam), „Mazā zeme Bolderāja” un „Rīgas geto stāsti”.

0 komentāri

Komentāru nav