„Positivus” festivāls papildina programmu

„Positivus” festivāls papildina programmu
Publicitātes foto . Grupa „The Kooks”
27-02-2014 A+ A-
Gaidot vasaru un brīvdabas festivālu laiku, šā gada februārī „Positivus Music” papildina „Positivus” festivāla programmu ar grupu „The Kooks”, „Daughter”, „of Montreal” un „Birth Of Joy”, kultūras portālu „Rīga 2014” informē „Positivus Music” pārstāve Linda Igolniece.

Atgādinām, ka iepriekš jau izziņots, ka festivālā uzstāsies grupas un mūziķi „Kraftwerk”, „Bastille”, Laura Mvula, „The 1975” un „Kid Karate”. Festivāls notiks trīs dienas – 18., 19. un 20. jūlijā. „Positivus” Salacgrīvas Zvejnieku parkā notiks jau astoto gadu pēc kārtas.

Festivāla trīs dienu biļete bez teltsvietas maksā 57 eiro, bet trīs dienu biļete ar teltsvietu 63 eiro. Biļetes nopērkamas positivusfestival.com, „Biļešu servisa” kasēs un „Nordea” bankomātos. Tuvojoties festivālam, biļešu cena pieaugs.

„The Kooks”, kas šogad plāno laist klajā jaunu ierakstu, ir bijusi ilgi gaidīta „Positivus” festivālā. Kopš 2012. gada grupas dalībnieki nav spēlējuši nevienā festivālā, kas uzstāšanos „Positivus” padara īpašu. Aizraujošais, enerģiskais un melodiskais „The Kooks” debijas albums „Inside In/ Inside Out” uzskatāms par vienu no jaunās tūkstošgades indie mūzikas pērlēm. Ar savu otro un trešo albumu – „Konk” (2008) un „Junk of Heart” (2011) „The Kooks” nepārprotami nostiprināja savu indiepop smagsvara grupas statusu.

Par grupas „Daughter” kvalitāti liecina tās līgums ar ierakstu kompāniju „4AD”, kuras paspārnē ir tādas grupas un mūziķi kā „The National”, Grimes, Bon Iver, „Camera Obscura” u. c. Viņu mierīgā mūzika un samtainais sievietes vokāls izmantots vairāku ASV seriālu, piemēram, „Grejas anatomija” (Grey’s Anatomy) skaņu celiņiem, kā arī daudzos BBC seriālos. Grupas dziesma „Youth” tika izmantota „Tour de France” reklāmas klipam. Grupas uzstāšanās pagājušā gada Glastonberijas festivālā uz leģendārā dīdžeja Džona Pīla vārdā nosauktās skatuves tika nodēvēta par vienu no 2013. gada spilgtākajiem Glastonberijas momentiem.

„of Montreal” solists Kevins Barns (Kevin Barnes) grupas pastāvēšanas laikā ir sarakstījis daudz „lipīgu un glamūrīgi popsīgu” dziesmu. Mākslinieku avangardiskajās performancēs tiek iekļautas kāzu kleitas, ķekatas un daudzi citi šova elementi. Grupas muzikālajam stilam gadu gaitā attīstoties, tā ieguvusi jaunu un stilīgu elektronikas, fanka, glemroka un afrobīta skanējuma sajaukumu, iedvesmojoties no Prinsa un Deivida Bovija (David Bowie), vēlākajos darbos izteiktāk jūtami arī krautroka elementi.

Nīderlandiešu psihedēliskie rokeri „Birth Of Joy” jau pierādījuši sevi, kā rokmūzikas sensāciju. Iedvesmojoties no psihedēlijas, blūza un rokenrola, šis trio muzicēšana aiznes klausītājus „vecajos, labajos laikos”, kad skanēja grupas „MC5”, „The Doors” un pat „Pink Floyd”. Tajā pašā laikā „Birth of Joy” savos skaņdarbos izmanto modernus stoner, grunge un pankroka mūzikas elementus, radot unikālu un inovatīvu skanējumu.

Vairāk par festivālu lasi: www.positivusfestival.com.

0 komentāri

Komentāru nav