Izstādē „Skola 2014” varēs pieteikties PKO brīvprātīgo programmai

Izstādē „Skola 2014” varēs pieteikties PKO brīvprātīgo programmai
Kaspars Garda, Rīga 2014
Nedēļas nogalē no 28. februāra līdz 2. martam Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsala notiekošajās izstādēs ar lasītavu un brīvprātīgo kustības prezentācijām piedalīsies arī nodibinājums „Rīga 2014”. Izstādē „Skola 2014” Eiropas kultūras galvaspilsētas gada birojs uzsāks palīgu reģistrēšanu jūlijā gaidāmajai Pasaules koru olimpiādei.

Šogad „Rīga 2014” brīvprātīgie iesaistīsies daudzu liela mēroga Eiropas kultūras galvaspilsētas gada notikumu norisēs, tostarp Pasaules koru olimpiādē – pasaulē lielākajos kordziedāšanas svētkos, kas Rīgā pulcēs aptuveni divdesmit tūkstošus dziedātāju no vairāk nekā 60 valstīm. Pieteikšanās iesaistei Pasaules koru olimpiādē sāksies tieši izstādes „Skola 2014” laikā.

Izstādē varēs uzzināt, kāpēc būt par brīvprātīgo ir lieliska iespēja, lai iesaistītos kultūras notikumu veidošanā un norisē. „Rīga 2014” aģenti dalīsies pieredzē par brīvprātīgo darbu, stāstot, kā tas viņiem palīdzējis iejusties jaunā ampluā, atklāt savus talantus un saprast, vai uzticētais darbs ir vispiemērotākais. Patlaban par Eiropas kultūras galvaspilsētas gada brīvprātīgajiem kļuvuši jau vairāk nekā 2500 cilvēku, no kuriem jaunākajam ir 14 gadu, bet vecākajam – 74 gadi.

Savukārt Baltijas Grāmatu svētkos ikviens apmeklētājs aicināts viesoties „Rīga 2014” lasītavā, lai uzzinātu par Eiropas kultūras galvaspilsētas gada programmas notikumiem, kas saistīti ar grāmatām un literatūru. Lasītava atradīsies omulīgā zonā starp kafejnīcu un bērnu laukumu. Tur varēs uzkavēties, lasot jau izdotās „Rīga 2014” grāmatas – „Rīga 2014” programmas grāmatas, materiālus par radošajiem kvartāliem, Seno dzintara ceļu un „Orbītas” izdevējdarbības programmas grāmatas – gan pazīstamo, gan jauno Latvijas krievu autoru bilingvālās grāmatas (latviešu un krievu valodā).

Eiropas kultūras galvaspilsētas programmu veido nodibinājums „Rīga 2014” sadarbībā ar valsts, pašvaldības un nevalstiskajām kultūras organizācijām, radošajām apvienībām. Programmu finansē Rīgas dome, Kultūras ministrija un Eiropas Komisija. „Rīga 2014” programmas partneris ir „Lattelecom”, kas arī nodrošina tehnoloģisko atbalstu.

0 komentāri

Komentāru nav