Ivara Krūtaiņa fotoizstāde „100 valstis pirms 30” Kalnciema kvartālā

Ivara Krūtaiņa fotoizstāde „100 valstis pirms 30” Kalnciema kvartālā
Ivars Krūtainis . „Bolivia”
27-02-2014 A+ A-
Kalnciema kvartāla Vīnu veikala zālē no 6. līdz 26. martam norisināsies fotogrāfa Ivara Krūtaiņa personālizstāde „100 valstis pirms 30”, kurā būs apskatāmi divpadsmit fotodarbi no dažādām pasaules vietām un fotogrāmata ar plašāku fotodarbu izlasi, kā arī stāstu par pašu projektu.

100 valstis, 3 gadi, 25 000 fotoattēlu, 50 000 dolāru, 1 latvietis.

Izstāde ir stāsts par latvieti, kuram patīk ceļot, ceļot un fotografēt. 27 gadu vecumā viņu mocīja pāragra pusmūža krīze un vēlme ko ievērojamu sasniegt līdz 30 gadu vecumam. Tā aizsākās 100 valstu izaicinājums ­ apceļot 100 valstis pirms 30 gadu dzimšanas dienas. Trīs gadu laikā daudz piedzīvots un redzēts, sākot no vingrojošām cūkām Kolumbijā, militārām parādēm Kijevā, beidzot ar savvaļas zirgiem Islandē un pagrīdes boksa cīņām Bangkokā.

Izstādes autors savu ceļojumu laikā izvirzīja četrus vienkāršus noteikumus: lidostu caurbraucieni neskaitās – katram jaunas valsts apmeklējumam ir jābūt jēgpilnam, vismaz uz dažām dienām, bet ideālā gadījumā – uz dažām nedēļām; otrkārt, ceļot tikai uz ANO dalībvalstīm (tādas ir 194); treškārt, iet tur, kur vietējie, braukt tikai ar sabiedrisko transportu, ēst mazās ēstuvītēs, integrēties; un pats galvenais – daudz fotografēt.

Ceļojošais latvietis pašlaik ir pabijis jau 108 pasaules valstīs un pēc deviņu gadu (seši gadi Londonā un trīs – Austrālijā) prombūtnes ir atgriezies Latvijā, lai izveidotu Latvijā ražotu drēbju zīmolu „Skinny Latvian”.

Izstāde tiks atklāta 6. martā 19.00 (ierašanās no 18.30) Kalnciema kvartāla Vīnu veikala zālē, Kalnciema ielā 35, Rīgā. Atklāšanas pasākumā autors dalīsies stāstos par ceļojumos piedzīvoto, iepazīstinās viesus ar izvērstu ceļojumu fotokolekciju, kā arī atbildēs uz interesentu jautājumiem un sniegs ieteikumus citiem ceļotājiem.

Izstāde apskatāma katru dienu no plkst. 12.00 līdz 22.00, izņemot svētdienas.

Fotogrāfa mājaslapā aplūkojama viņa fotodarbu izlase, savukārt ar grāmatu vari iepazīties šeit.

0 komentāri

Komentāru nav