Koncertzālē „GORS” – pirmatskaņojumi un baleta zvaigznes

Koncertzālē „GORS” – pirmatskaņojumi un baleta zvaigznes
Publicitātes foto . „Kremerata Baltica” muzicēs arī Latgales vēstniecībā „GORS”
27-02-2014 A+ A-
Marts Latgales vēstniecībā „GORS” kultūras notikumiem bagāts mēnesis – 7. martā būs iespēja piedzīvot vairākus latviešu koru mūzikas pasaules pirmatskaņojumus ar Māri Sirmo pie diriģenta pults, 9. martā koncertzālē viesosies par Baltijas reģiona kultūras vēstnieku dēvētais kamerorķestris „Kremerata Baltica” kopā ar pianistu Andreju Korobeiņikovu, savukārt 14. martā uz Lielās skatuves mirdzēs baleta zvaigznes.

1. martā koncertzālē ar programmu „Mežā” viesosies dziedātāja Aija Andrejeva. Viņas un komponista Kārļa Lāča jaunākais koncertuzvedums „Mežā” ir akustisks vēstījums par mīlestību solo balsij, divām ģitārām, klavierēm, trompetei un sitaminstrumentiem. Kārlis Lācis kopā ar pavadošo mūziķu grupu Kasparu Zemīti, Kasparu Grigali, Konstantīnu Jemeļjanovu, Ēriku Upenieku un Andri Grunti koncertā atskaņos albumā iekļautās kompozīcijas. Dziesmu tekstu autore ir dzejniece Māra Zālīte. Koncertuzveduma režisors – Juris Jonelis, horeogrāfe – Olga Žitluhina.

7. martā plkst. 18.00 koncertzālē izskanēs jaunākās latviešu kormūzikas koncerts, kurā piedalīsies diriģents Māris Sirmais un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas jauktais koris.

Latviešu izcilie komponisti, diriģenti un etnomuzikologi sastapsies kopīgā koncertprogrammā „Spodrē manu dvēselīt”.

Koncertā skanēs vairāki pasaules pirmatskaņojumi: Paula Dambja, Jura Karlsona, Pētera Plakida, Selgas Mences, Riharda Dubras, Ērika Ešenvalda, Gundegas Šmites, Rolanda Kronlaka, Jura Vaivoda, Kārļa Lāča, Jāņa Aišpura un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas kompozīcijas studentu skaņdarbi.

Koncertā piedalās Latvijas Mūzikas akadēmijas jauktais koris, etnomuzikoloģijas un kora diriģēšanas studenti. Koncerta mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents Māris Sirmais.

Sestdien, 8. martā, plkst. 17.00 ikviens aicināts uz operešu mūzikas koncertu „Štrauss, Lehārs un...”. Rīgas Muzikālā teātra koncertprogrammā iekļautas klausītāju iemīļotas operešu ārijas un dueti, aicinot atsaukt atmiņā, cik skaista ir Latvijā jau nedaudz piemirstā, bet klausītāju sirdīs skanošā operešu mūzika. Koncertā piedalās dziedātāji Sonora Vaice, Ingus Pētersons, Juris Ādamsons, Nauris Indzeris, Marlēna Keine (Igaunija), Emīls Kivlenieks, Laura Teivāne, dejotāji un orķestris diriģenta Guntara Bernāta vadībā. Koncertprogrammas režisors ir Jānis Kaijaks (juniors), vadītājs – Zigurds Neimanis.

Svētdien, 9. martā, plkst. 17.00 Lielajā zālē viesosies kamerorķestris „Kremerata Baltica” un pianists Andrejs Korobeiņikovs.

Kamerorķestri „Kremerata Baltica” 1997. gadā radīja pasaulslavenais vijolnieks Gidons Krēmers, kļūdams par tā māksliniecisko vadītāju un solistu. Kamerorķestrī muzicē izcili talantīgi Baltijas valstu jaunie mūziķi.

„Kremerata Baltica” mēdz dēvēt ne tikai par Baltijas reģiona kultūras vēstnieku „de facto”, bet arī par tiltu cēlāju visas Eiropas integrācijas kontekstā.

Šoreiz „Kremerata Baltica” uzstāsies kopā ar atzīto Krievijas pianistu Andreju Korobeiņikovu, kurš savas karjeras laikā uzstājies vairāk nekā 40 valstīs visā pasaulē. Koncerts tiks translēts Latvijas Radio trešajā programmā „Klasika”.

Piektdien, 14. martā, plkst. 19.00 Lielajā zālē – Baleta zvaigžņu Galā koncerts.

Kompānija „Worldstars” – pasaulslavenā galā koncerta „Etoile Ballet Gala” dibinātāja – piedāvā ekskluzīvu Baleta zvaigžņu galā koncertu, kurā piedalīsies spilgtākie mūsdienu Lielā Teātra, Prāgas Nacionālā baleta, Zviedrijas Karaliskā baleta un citu teātru dejotāji. Galā koncerta programmā skatītājiem būs iespēja redzēt klasiskā baleta pērles: slavenos pas de deux no baletiem „Riekstkodis”, „Dons Kihots”, „Korsārs”, „Puķu festivāls Genzano”, „Silfīda”, „Parīzes liesmas” un citiem. Baleta zvaigžņu Galā koncerta mākslinieciskā vadītāja ir Olga Azizova.

Sestdiena, 22. martā, plkst. 18.00 Lielajā zālē – koncerts „Koru olimpiskā lāpa Rēzeknē”.

Rīgas un Rēzeknes koru apriņķa dziedātāji vienosies kopīgā koncertā „Koru olimpiskā lāpa Rēzeknē”. Koncerta pirmajā dāļā Rīgas jauktie kori izpildīs latviešu un pasaules komponistu dziesmas, savukārt otrajā dāļā skanēs dziesmas no Koru olimpiādes Mežaparkā lielkoncerta repertuāra, ko izpildīs Rīgas un Rēzeknes koru apriņķa dziedātāji. Kopumā koncertā piedalīsies 400 koristu.

Otrdien, 25. martā, plkst. 13.00 (krievu valodā) un 16.00 (latviešu valodā) – muzikāla pasaka visai ģimenei „Brēmenes muzikanti”.

Brāļu Grimmu pazīstamais stāsts Latvijas Leļļu teātrī ieguvis jaunu ietērpu – tas pārtapis muzikālā pasakā visai ģimenei. Četri draugi – ēzelis, suns, kaķene un gailis, dosies uz savu sapņu zemi Brēmeni, bet ceļojuma laikā viņus sagaidīs negaidīti notikumi un šķēršļi, ko draugi kopīgiem spēkiem pārvarēs. Ass prāts, drosmīga sirds un dziesmas būs viņu pavadoņi ceļā caur pasaku mežu, kurā nāksies būt attapīgiem un bezbailīgiem. Izrādes režisors ir Ivars Lūsis, scenogrāfe un kostīmu māksliniece – Anita Znutiņa-Šēve, komponists – Silvestrs Zemgals, dziesmu tekstu autors – Ivars Lūsis.

Ceturtdien, 27. martā, plkst. 19.00 Mazajā zālē ar koncertizrādi „Ne formāts” viesosies Karīnas Tatarinovas un „Plenēra apvienība”. Koncertizrādē skanēs Imanta Kalniņa un citu autoru dziesmas – populāras un mazāk zināmas pasaules kino melodijas jaunā, improvizētā skanējumā, instrumentācijās un formā. Koncertizrādē piedalās mūziķi Jānis Stafeckis (kontrabass), Artūrs Noviks (akordeons), Artūrs Kutepovs (ģitāra), Ivars Kalniņš (perkusijas), Oskars Krasauskis-Krauze (arfa), kā arī aktrise un dziedātāja Karīna Tatarinova.

Savukārt sestdien, 29. martā, plkst. 19.00 Lielajā zālē ar koncertu „Jaunā sērija” uzstāsies čellu trio „Melo-M”.

Čellu trio „Melo-M” koncertā „Jaunā sērija” būs iespēja baudīt ne vien labi zināmas grupas izpildītās kompozīcijas, bet arī piedzīvot jaunas programmas pirmatskaņojumu. „Jauna sērija” veltīta pasaulē pazīstamu televīzijas seriālu mūzikas tēmām. Trīs čellu sniegumā jaunās versijās skanēs melodijas no tādiem seriāliem kā „Troņu spēles”, „Sekss un lielpilsēta”, „A-komanda”, „Monthy Pyton”, „Tvinpīka” un citiem. Koncertā sagaidāmi pārsteigumi, žilbinoši skatuves priekšnesumi un krāšņas melodijas – no pasaules hitiem līdz tautas mūzikai, operu tēmām un „Melo-M” dalībnieka Kārļa Auzāna oriģināldarbiem.

Vairāk informācijas – koncertzāles mājaslapā; biļetes var iegādāties Latgales vēstniecības „GORS” un „Biļešu paradīzes” kasēs, kā arī internetā.

Saziņai: Latgales vēstniecība „GORS” Rēzekne, Pils iela 4. Tālr.: +371 64633303 (biļešu kase); +371 22020206 (ekskursijas).

 

 

0 komentāri

Komentāru nav