Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas ieceres

Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas ieceres
21-08-2011 A+ A-

Šā gada 8. novembrī Eiropas Komisijā Briselē, Nodibinājuma Rīga 2014 pārstāvji, Rīgas mērs Nils Ušakovs, Uzraudzības un Mākslinieciskās padomes pārstāvji iepazīstināja starptautisko Monitoringa komisiju ar sagatavošanās gaitu Eiropas kultūras galvaspilsētas gadam. Monitoringa sēdes starptautiskās žūrijas locekļi veltīja ļoti atzinīgu vērtējumu par iecerētajām 2014. gada programmas aprisēm, kuras centrālie notikumi tiks publiskoti nākamā gada sākumā.

Monitoringa komisija vērsa uzmanību uz nepieciešamību valstij un pilsētai garantēt iepriekš 2014. gada projektam plānotos līdzekļus.

Rīgas delegācija izmantoja iespēju apmeklējuma laikā Briselē tikties ar Latvijas Republikas vēstniecības Beļģijā un Latvijas Republikas Pastāvīgās Pārstāvniecības Eiropas Savienībā kultūras jomas darbiniekiem un pārrunāja sadarbības iespējas saistībā ar programmas popularizēšanu Beļģijā, rīkojot kultūras pasākumus. Tāpat tika pārrunātas Rīga 2014 sadarbības ieceres kopīgu kultūras pasākumu organizēšanā ar Monsu (Beļģija), kura pārņems Eiropas kultūras galvaspilsētas statusu 2015.gadā.

Nodibinājums Rīga 2014 ir Rīgas pašvaldības izveidota organizācija, kuras uzdevums ir nodrošināt Rīgas kā 2014.gada Eiropas kultūras galvaspilsētas pasākumu sagatavošanu un norisi.

0 komentāri

Komentāru nav