Zinātkāre un aizrautība astoņu gadalaiku zemē

Zinātkāre un aizrautība astoņu gadalaiku zemē
24-08-2011 A+ A-

Ūmeo tāpat kā Rīga ir ieguvusi Eiropas kultūras galvaspilsētas titulu 2014.gadā.  Šis vienreizējais notikums padarīs Ūmeo par īpašu tikšanās vietu ar Eiropas ziemeļu kultūru.

Mēs to paveiksim!
Līdz 2014.gadam Ūmeo tiks izveidota fantastiska kultūras programma, kas padarīs Ūmeo ievērojamu un redzamu Eiropas kultūras kartē.

Mērķis – stiprināšana
Eiropas kultūras galvaspilsētas programma tiks veidota ar nolūku, lai tā kalpotu kā platforma tālākai kultūras virzītai Ūmeo pilsētas izaugsmei arī pēc 2014.gada.

Kultūras galvaspilsētas mērķis ir rosināt un stiprināt sadarbību starp Ūmeo iedzīvotājiem, pilsētas institūcijām, kultūras organizācijām, Zviedrijas ziemeļu reģionu un Eiropu.

Sagatavošanas process
Ūmeo Eiropas kultūras galvaspilsētas programma tiek balstīta uz atvērtības, dialoga un sadarbības principiem. Mēs esam guvuši iedvesmu, mācoties un gūstot idejas no iepriekšējām Eiropas kultūras galvaspilsētām, dažādām mākslas institūcijām, sabiedrības grupām un radošiem indivīdiem.  Mēs esam rīkojuši vairākkārtējas atklātas tikšanās, lai kopīgi diksutētu par veicamajiem darbiem Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas sagatavošanā.

200 līdzradītāji
Katra no astoņām Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas tēmām tika attīstīta, līdzdarbojoties vietējiem, reģionāliem un starptautiskiem partneriem.  Vairāk kā 200 cilvēki ir līdzdarbojušies programmas projektu ideju tapšanā. Idejas ir apspriestas atklātās tikšanās Ūmeo, rodot iespēju tās uzlabot un attīstīt. Tādējādi 2014.gada piedāvājums ir rādīts ar plašu līdzdalību un iedzīvotāju atbalstu.

Uz esošiem pamatiem
Eiropas kultūras galvaspilsētas gada programma ir radīta, balstoties uz Ūmeo esošiem resursiem un infrastruktūru, pakāpeniski spēcinot mūsu kultūras institūcijas, festivālus un radošos indivīdus. Eiropas kultūras galvaspilsētas programma būs efektīva un kvalitatīva.

Mūsu mērķis ir radīt kultūras sadarbības tīklus ar tālākām izaugsmes iespējām. Atvērtība un līdzdarbība ir mūsu metodes, lai veidotu pasākumus, kas pirmkārt būtu atkarīgi tieši no cilvēku ieinteresētības un vēlmes līdzdarboties. Mūsu kopīgais ceļš ir sācies!

Gada tēma – astoņi gadalaiki
Ūmeo kultūras programmu ir iedvesmojuši astoņi sāmu gadalaiki.  Sāmu gadalaikiem ir savs ritms, kas veidojies sāmu kultūras vēsturē un tuvībā dabai.

Gadalaiki ietekmē cilvēkus – mūsu noskaņojumu un izvēles, kā pavadam savu laiku. Katram gadalaikam ir savs īpašais raksturs – tāpat kā Eiropas kultūras galvaspilsētas gada iecerētajiem pasākumiem.

Agrs pavasaris – pamošanās
Gada programma tiks sākta ar neaizmirstamu atklāšanas pasākumu. Iespējams, Jūs varēsiet pieredzēt Lapzemes klinšu mākslas pirmizrādi.

Īsts pavasaris – atgriešanās
Veiksmīgie un talantīgie mākslinieki, mūziķi, horeogrāfi atgriezīsies dzimtajā pilsētā Ūmeo, lai kopīgi veidotu jaunus mākslas darbus un iestudējumus.

Agra vasara – augšana
Šai gadalaikā notiks unikāls Bērnu kultūras festivāls, kā arī populārās mūzikas festivāls Umea Open izvērsīsies īpaši plašs, pulcējot izpildītājmāksliniekus no visas pasaules.

Vasara – apcere
Gaismas klātbūtne gan dienā, gan naktī rada brīvu un auglīgu atmosfēru. Īsti piemērots laiks, lai mestos nebeidzamā pilsētas notikumu jūklī. Cauri pilsētai plūstošai Ume upei būs īpaša nozīme, tās krastos varēs izbaudīt līdz šim nebijušas pastaigas.

Agrs rudens – ražas ievākšana
Rudenī ir laiks izvērtēt sasniegto. Ūmeo varēs dzirdēt stāstus un iespaidus no dažādiem Eiropas nostūriem. Eiropas futbola festivāls būs ne tikai sacensība starp jaunajiem futbolistiem, bet lidz ar mākslinieku iesaistīšanos čempionāts iegūs jaunus mākslinieciskus vaibstus.

Īsts rudens – vēlēšanās
Skatītājus aicinās mūsdienu cirka festivāls un citi pasākumi, kas tiks veidoti arī tādos mākslas žanros, kas saistās ar tumšā un nevēlamā izpratni.

Agra ziema – ceļojums
Šai gadalaikā redzēsim rezultātus kultūras sadarbībai ar citām Eiropas valstīm. Ikgadējo Gaismas festivālu izstādēs un instalācijās varēs vērot nepieredzētā krāšņumā.

Dziļa ziema – rūpes
No kultūras bagātību krātuves izvēlēsimies vēl maz apzinātas tēmas, kas saistās ar cilvēktiesībām, bērniem, minoritātēm un vietas labāku izpratni.

Kulmināciju piedzīvos simfonija, kuru dažādi kopmonisti radīs visu astoņu gadalaiku ritumā.

Stikla nams 2014
Ūmeo centrālajā vietā – pilsētas Rātslaukumā ir novietots speciāli konstruēts stikla nams, lai Eiropas kultūras galvaspilsētas gada sagatavošanu padarītu visiem redzamu un pieejamu. Stikla nams ir viesmīlīga vieta radošiem pasākumiem, kur ļauties savai zinātkārei. Tā ir vienkārši vieta kopradīšanai! Visa gada garumā katru nedēļu stikla namā tiek veidotas jaunas prezentācijas ar dažādu kultūras organizāciju līdzdalību. Jūes esat vienmēr laipni aicināti stikla namā!

Ja vēlaties iesaistīties Ūmeo kultūras programmas līdzradīšanā, veidojot kopīgus projektus vai pasākumus ar Latviju, Ūmeo birojs 2014 palīdzēs Jums atrast sadarbības partnerus – kultūras organizācijas Ūmeo.

Rakstiet info@umea2014.se un piedalieties līdzradīšanā!

Jaunākā informācija par Ūmeo 2014 programmu lasāma interneta resursos:
www.umea2014.se
www.facebook.com/umea2014
twitter.com/umea2014

0 komentāri

Komentāru nav