Latviešu mākslinieču izstāžu ciklu Ūmeo turpina Ieva Kraule

Latviešu mākslinieču izstāžu ciklu Ūmeo turpina Ieva Kraule
Publicitātes foto . Ievas Kraules izstāde Ūmeo
28-02-2014 A+ A-
Zviedrijas pilsētā Ūmeo, kas 2014. gadā ir otra Eiropas kultūras galvaspilsēta, turpinās latviešu mākslinieču izstāžu cikls „Virsbūve (Hanging Above)”, ko šā gada janvārī aizsāka mākslinieces Evitas Vasiļjevas veidotā ekspozīcija. Šā gada 28. februārī to nomanīs Ievas Kraules darbi.

Izstāde norisinās, saņemot Ūmeo kamergalerijas „Vita Kuben” uzaicinājumu. Izstāžu cikls „Virsbūve (Hanging Above)” turpināsies līdz maijam. Ūmeo vēl plānota mākslinieces Darjas Meļņikovas izstāde, kas „Vita Kuben” būs aplūkojama no 4. aprīļa līdz 3. maijam.

Ieva Kraule (1987) ir jauna latviešu māksliniece, kura studē Latvijas Mākslas akadēmijas Vizuālās komunikācijas nodaļā. Strādā dažādos medijos. 2012. gadā galerijā „Bastejs” bija skatāma mākslinieces pirmā personālizstāde „Sengaidītas brīvdienas pie fiktīvu atmiņu bezdibeņa”, savukārt 2013. gada jūlijā un augustā „kim?” Laikmetīgās mākslas centrā bija skatāma Ievas Kraules personālizstāde „11 no 10”.

 

Izstāžu kuratores ir Zane Onckule un Maija Rudovska. Tās rīko „kim?” Laikmetīgās mākslas centrs sadarbībā ar galeriju „Vita Kuben”, Ūmeo.

„Un kas notiktu, ja šo sienu nojauktu? Kaut kur aiz rīģipša plāksnēm atklātos slavenā padomju mākslinieka sienu gleznojums. Tajā atveidotās lauku daiļavas veikliem krāsu triepieniem darinātās acis būs redzējušas Rīgas naktsdzīves sulīgākās epizodes. Pazīstamais dzejnieks šeit, dēmonu vajāts, reiz saplēsis savu pirmo dzejoli sīkās driskās, kas kā pirmais sniegs sasnidzis pie viņa kājām. Kāds vienmēr cienījams politiķis te draudējis nogalināt sāncensi cīņā par efektīgās krodzinieces sirdi. Un tautā mīlētais mākslinieks še, savulaik klusi nolīdis stūrī un apkārtējās uzdzīves netraucēts, radījis skici šedevram, kas tagad karājas pie muzeja sienas. Paslēpta no acīm, šī aina atklājusies vien kāda nevīžības vai slinkuma dēļ,” par izstāžu ciklu „Virsbūve (Hanging Above)” raksta viena no kuratorēm Zane Onckule.

0 komentāri

Komentāru nav