Nākamā Pasaules koru olimpiāde notiks Sočos

Nākamā Pasaules koru olimpiāde notiks Sočos
EPA/LETA
Olimpiskā pilsēta Soči uzņems arī pasaules skanīgākos korus, tur 2016. gadā notiks 9. Pasaules koru olimpiāde (PKO). Šādu lēmumu februāra beigās pieņēmuši PKO rīkotāji, organizācija „Interkultur”. Soči pārņems stafetes kociņu no Rīgas, kur Pasaules koru olimpiāde notiek šogad.

Vietā, kur vēl pirms nedēļas par zelta, sudraba un bronzas medaļām cīnījās sportisti, pēc diviem gadiem tiksies dziedātāji, lai arī sacenstos par medaļām un cerētu izcīnīt augstāko novērtējumu.

Lēmums par Soču kā 9. Pasaules koru olimpiādes mājvietu pieņemts dienu pēc Ziemas olimpisko spēļu slēgšanas, kad līgumu par PKO rīkošanu Sočos 2016. gadā parakstīja pilsētas mērs Anatolijs Pahomovs un „Interkultur” prezidents Ginters Tīčs (Günter Titsch).

„Esmu priecīgs, ka „Interkultur” rīkoto Pasaules koru olimpiādi atbalsta gan Soču pilsēta, gan Krievijas valdība. Šis notikums veidos jaunu platformu starptautiskai kultūras apmaiņai,” preses konferencē pēc līguma parakstīšanas teica Ginters Tīčs.

Jau ziņots, ka 8. Pasaules koru olimpiāde šogad notiks Rīgā no 9. līdz 19. jūlijam. Olimpiādē piedalīsies 490 koru, būs pārstāvētas 60 valstis. Pasaules koru olimpiādes noslēguma koncertā, kas Mežaparka Lielajā estrādē norisināsies 19. jūlijā, Rīgas pārstāvji svinīgi nodos Pasaules koru olimpiādes karogu Sočiem.

0 komentāri

Komentāru nav