Atklās jaunu „Rīgas dzejas kartes” izstādi

Atklās jaunu „Rīgas dzejas kartes” izstādi
Publicitātes attēls
Kultūrpreču mājas pagrabstāvā otrdien, 4. martā, plkst. 19.00 notiks „Rīga 2014” projekta „Rīgas dzejas karte” jaunākās izstādes atklāšana, kultūras portālu „Rīga 2014” informē projekta realizētāji no tekstgrupas „Orbīta”.

Izstādes atklāšanas pasākumā uzstāsies etīžu teātris „Nerten”, kas demonstrēs īpaši „Rīgas dzejas kartei” sagatavotu darbu. Savukārt zviedru mākslinieka Matiasa Kristersona (Mathias Kristersson) izstādei paredzētais darbs tiks radīts tieši atklāšanas pasākumā – publiskas performances laikā. Kopā ar vairākiem asistentiem atklāšanas pasākumā uzstāsies arī britu mākslinieks Deivids Konrojs (David Conroy).

Izstādes darbu autoru loks šoreiz ir plašs un daudzveidīgs. Dzejniece Ērika Bērziņa piedāvās dokumentālo filmu, kas veltīta ikgadējā „Dzejas dienu” pasākuma „Ceļojums ar dzejniekiem” 10 gadu jubilejai.

 

Muzikāli-poētisku darbu izstādē prezentēs dzejnieks Kārlis Vērdiņš un mūziķis Jānis Ozoliņš, savukārt mākslinieks Kaspars Lielgalvis un dzejnieks Krišjānis Zeļģis būs sagatavojuši videodarbu.

Aleksandrs Zapoļs turpinās savu darbu sēriju par pilsētas centrālo ielu krustojumiem. Bez diviem iepriekš minētajiem, ārvalstu māksliniekus pārstāvēs arī māksliniece Enija Deivija (Annie Davey) no Lielbritānijas. Vēl izstādē piedalīsies gleznotājs Arturs Bērziņš, māksliniece Nataša Vikuļina un citi.

Projekts „Rīgas dzejas karte” ir iekļauts Rīgas – Eiropas kultūras galvaspilsētas programmā. Tā mērķis ir izveidot virtuālu Rīgas karti, pamatojoties uz konkrēto apkaimju un vietu dokumentāciju dzejā, mūzikā, video un citās mākslas izpausmes formās.

„Varbūt mūsu veidotā dzejas karte nesakritīs ar ģeogrāfisko. Ļoti iespējams, ka tā proporcijās, nozīmēs un mērogā atšķirsies no reālās Rīgas kartes.

Varbūt centrs atradīsies pavisam citā vietā, bet īstais galvaspilsētas centrs būs kļuvis par nomali,” iepriekš sarunā ar „Rīga 2014” teicis viens no idejas īstenotājiem, dzejnieks, tekstgrupas „Orbīta” pārstāvis Artūrs Punte.

Sarunu ar Artūru Punti lasi šeit!

Izstāde „Niceplace Mansards” pagrabā būs apskatāma visu martu.

0 komentāri

Komentāru nav