Rīgā 2014. gadā būs ledus skulptūru festivāls

Rīgā 2014. gadā būs ledus skulptūru festivāls
02-12-2011 A+ A-

Rīga 2014 programmā ir iekļauts arī ledus un uguns skulptūru festivāls.

Latvijas tēlnieki Uldis Zariņš un Krists Zariņš Austrijas pilsētā Grācā kopā ar starptautisku tēlnieku komandu ir pabeiguši pasaulē lielākās Ziemassvētku ledus skulptūras veidošanu. Skulptūra jau tradicionāli ir viens no centrālajiem apskates objektiem Ziemassvētku laikā Austrijā. Turklāt mākslinieki no Latvijas tiek aicināti uz Grācu piedalīties šajā projektā jau kopš 2007. gada.

Ledus skulptūrā ir attēlota Betlēmes ainiņa, kad pie jaundzimušā Kristus šūpuļa ir ieradušies trīs Austrumu gudrie. Grācā šāda ledus skulptūra tiek veidota jau sešpadsmito reizi un ir lielākais šāda veida darinājums pasaulē, kas ir veltīts Ziemassvētkiem.

Skulptūras izgatavošanai ir iztērētas 50 tonnas ledus un tā tapa desmit dienas.

Kopumā Grācā strādāja pieci tēlnieki no Somijas, Latvijas un Austrijas, kuri strādā ar ledu, smiltīm un uguns skulptūrām. Šī projekta iniciators ir viens no Eiropas ledus tēlniecības kustības pamatlicējiem, Austrijas tēlnieks Gerts Hēdls (Gert J. Hodl). Hēdls ir pasaules pirmā ledus skulptūru festivāla, kas notika pirms 30 gadiem Saporo, idejas autors. Arī mūsdienās tas ir viens no pasaulē zināmākajiem ledus skulptūru festivāliem.

Ziemassvētku ledus skulptūra Grācā būs apskatāma līdz pat Jaunajam gadam.

No 21. decembra līdz 8. janvārim Bastejkalnā pirmo reizi būs aplūkojams ledus skulptūru parks „Kur sapņi satiekas” (Make Ice Art), kurā visi rīdzinieki un pilsētas viesi bez maksas varēs aplūkot gan tēlnieku veidotās ledus skulptūras, gan paši iemēģināt roku dažādās meistardarbnīcās. Ledus parku finansē Rīgas dome un šajā projektā dalību ņem starptautisku atzinību guvušie Krists Zariņš, Uldis Zariņš, kā arī Agnese Rudzīte-Kirillova un Kārlis Īle, kas tikko ar zelta medaļu ir atgriezušies no Salehardas ledus skulptūru festivāla Krievijā.

Festivāla Make Ice Art norises laiks var mainīties atkarībā no laika apstākļiem. Sīkāka informācija sekos, kā arī pieejama mājas lapā www.makeart.lv

0 komentāri

Komentāru nav