„Dižais skaistums” saņem arī „Oskara” balvu

„Dižais skaistums” saņem arī „Oskara” balvu
EPA/LETA . Kinorežisors Paolo Sorrentīno
03-03-2014 A+ A-
Eiropas Kinoakadēmijas godalgotā filma „Dižais skaistums” („La Grande Bellezza”), kas „Fēliksu” kā labākā Eiropas filma saņēma pagājušā gada nogalē, tikusi arī pie prestižās ASV Kinoakadēmijas balvas „Oskars”, kas tika pasniegta 2. martā Losandželosā.

Kinodarbs triumfējis kategorijā „Labākā ārvalstu filma”, pārspējot arī Beļģijas filmu „The Broken Circle Breakdown”, Dānijas „The Hunt”, Kambodžas „The Missing Picture” un Palestīnas „Omar”.

Atgādinām, ka Eiropas Kinoakadēmijas ceremonijā, kas 2013. gada decembrī notika Berlīnē, filma „Dižais skaistums” saņēma četras balvas – godalgots tika arī galvenās lomas atveidotājs Tonijs Servillo (Toni Servillo), kā arī filmas režisors Paolo Sorrentīno. Balvu saņēmis arī filmas montāžas režisors Kristiano Travaglioli (Cristiano Travaglioli). Jau ziņots, ka 2014. gada nogalē Eiropas Kinoakadēmijas balvas tiks pasniegtas Rīgā.

Filma „Dižais skaistums” jau saņēmusi kritiķu uzslavas un salīdzinājumu ar itāliešu kinoklasiķa Frederiko Fellīni 1960. gada filmu „La Dolce Vita”. Filma ieguvusi arī „Zelta globusu” kā labākā ārvalstu filma.

„Oskaru” ceremonijā 2. martā, kā jau iepriekš prognozēts, uzvaras laurus galvenajā kategorijā „Labākā filma” plūca vēsturiskā drāma „12 gadi verdzībā” („12 Years a Slave”), savukārt visvairāk – septiņas – zeltītās figūriņas saņēma filma „Gravitāte” („Gravity”).

Kategorijā „Labākais aktieris” uzvarējis Metjū Makonehijs par darbu filmā „Dalasas pircēju klubs” („Dallas Buyers Club”), savukārt par labāko aktrisi atzīta Keita Blanšeta par galveno lomu Vudija Allena filmā „Blue Jasmine”. Kategorijā „Labākais aktieris otrā plāna lomā” balvu ieguvis Džareds Leto („Dallas Buyers Club”) un Lupita Njongo („12 Years a Slave”).

Visu „Oskara” balvas ieguvēju sarakstu meklē šeit!

0 komentāri

Komentāru nav