Pirmoreiz Latvijā koncertēs Londonas Simfoniskais orķestris

Pirmoreiz Latvijā koncertēs Londonas Simfoniskais orķestris
Micke Wiberg . Londonas Simfoniskā orķestra diriģents Daniels Hārdings
Pirmdien, 3. martā, sākusies biļešu pārdošana uz Londonas Simfoniskā orķestra koncertu, kas 25. maijā notiks Latvijas Nacionālajā operā. Šis unikālais koncerts notiek Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas ietvaros, un tas ir unikāls notikums, jo Londonas Simfoniskais orķestris ir viens no pasaulē atzītākajiem simfoniskajiem orķestriem. Rīgas koncertā galvenā viesdiriģenta Daniela Hārdinga vadībā orķestris atskaņos romantisma laikmeta šedevrus – Franča Šūberta 8. simfoniju un Gustava Mālera 1. simfoniju.

Londonas Simfoniskais orķestris ir slavenākais no pieciem pasaulē atzītākajiem simfoniskajiem orķestriem, izcilu mākslinieku kolektīvs, ko vada galvenais diriģents Valērijs Gergijevs un viesdiriģenti Daniels Hārdings un Maikls Tilsons Tomass. Orķestris ir sadarbojies arī ar pasaules slavu guvušiem Latvijas mūziķiem – mecosoprānu Elīnu Garanču, vijolnieku Gidonu Krēmeru, kā arī diriģentiem Marisu Jansonu un Andri Nelsonu. Orķestris regulāri uzstājas Linkolna centrā Ņujorkā, Plejēla zālē Parīzē, Ēksanprovansas festivālā, bieži viesojas Tālo Austrumu, Ziemeļamerikas, Eiropas lielāko pilsētu koncertzālēs un maijā uzstāsies arī pie mums, Rīgā – Latvijas Nacionālajā operā.

Londonas Simfoniskā orķestra mājvieta ir slavenais „Barbican” mākslas centrs Londonā. Orķestris sniedz ap 140 koncertiem gadā, vienlīdz bieži koncertējot gan Londonā, gan visā pasaulē. Pasaules izcilāko simfonisko orķestru vidū Londonas Simfoniskais orķestris ir līderis ierakstu apjoma un daudzveidības ziņā. Pirmais orķestra gramofona ieraksts ir noticis jau 1912. gadā. Vairāk nekā simt gadu laikā orķestris ierakstījis daudz albumu, mūziku filmām un nozīmīgiem plaša mēroga pasākumiem. Skatītājiem visā pasaulē joprojām spilgtā atmiņā ir orķestra uzstāšanās olimpisko spēļu atklāšanā kopā ar Rovanu Atkinsonu diriģenta sera Saimona Retla vadībā. Londonas Simfoniskais orķestris ierakstījis mūziku arī filmām „Harijs Poters”, „Zvaigžņu kari”, „Karaļa runa”, „Supermens” un „Drošsirde”.

Londonas Simfoniskā orķestra galvenais viesdiriģents Daniels Hārdings bieži sadarbojas ar Drēzdenes Valsts kapelu, Vīnes Filharmoniķiem, Berlīnes Filharmoniķiem, Karalisko „Concertgebouw” orķestri, Bavārijas Radio simfonisko orķestri, Leipcigas „Gewandhaus” orķestri, „La Scala” Filharmonisko orķestri. Viņa opermūzikas pieredzē ir jauniestudējumi Milānas „La Scala”, Karaliskajā Koventgārdena operā Londonā, Zalcburgas un Ēksanprovansas festivālos.

Diriģenta Daniela Hārdinga vadībā Londonas Simfoniskais orķestris Rīgā atskaņos romantisma laikmeta šedevrus – Franča Šūberta 8. simfoniju un Gustava Mālera 1. simfoniju.

Londonas Simfoniskā orķestra vieskoncertu LNO rīko sadarbībā ar Lietuvas Nacionālo Operas un baleta teātri. Koncertu atbalsta Borisa un Ināras Teterevu fonds mākslas festivāla „Tete-a-Tete” ietvaros un nodibinājums „Rīga 2014”.

Papildu informācija par orķestri atrodama Londonas Simfoniskā orķestra mājaslapā. Šeit varat iepazīties ar Londonas Simfoniskā orķestra darbību.

Piedāvājam arī iespēju noskatīties interviju ar orķestra diriģentu Danielu Hārdingu:

Biļetes uz koncertu varēs iegādāties no 3. marta Latvijas Nacionālās operas kasēs, „Biļešu paradīzes” kasēs un internetā.

Informācija par koncertu atrodama arī Latvijas Nacionālās operas mājaslapā.

0 komentāri

Komentāru nav