Cikla „Sakrālie dziedājumi” jaunākā programma „Bahi un Reihs”

Cikla „Sakrālie dziedājumi” jaunākā programma „Bahi un Reihs”
Publicitātes foto . Latvijas Radio koris
03-03-2014 A+ A-
Latvijas Radio koris un diriģents Kaspars Putniņš 14. martā plkst. 19.00 Sv. Jāņa baznīcā gaidīs klausītājus uz cikla „Sakrālie dziedājumi” jaunāko programmu „Bahi un Reihs”.

Koncertā piedalīsies ērģelniece Ilze Reine, pianists Juris Žvikovs, kā arī sitaminstrumentālisti Ivo Krūskops un Virdžīnija Laube, sitaminstrumenti. Par telpisko noskaņu rūpēsies režisors Uģis Brikmanis. Koncertā skanēs Karla Fīlipa Emanuela Baha, Johana Sebastiāna Baha un Stīva Reiha mūzika.

Diriģents Kaspars Putniņš teic: „18. gadsimta vidū komponētā Karla Fīlipa Emanuela Baha tam laikam tik novatoriskā „Jaunā litānija”, cik man zināms, būs pirmatskaņojums Rīgā. Karla tēvs Johans Sebastiana Bahs koncertā būs pārstāvēts ar divām motetēm un ērģeļmūziku Ilzes Reines atskaņojumā, bet vispārinājums šim koncertam būs Stīva Reiha „Proverb” trim liriskajiem soprāniem, diviem tenoriem, ērģelēm un sitaminstrumentiem. Darbs rakstīts viduslaiku mūzikas ietekmē, par pamatu ņemot Ludviga Vidgenšteina tekstu: „How small a thought it takes to fill a whole life!”

Video par topošo koncertu vari noskatīties zemāk:

Koncertu organizē VSIA „Latvijas Koncerti”. Biļetes pieejamas „Biļešu paradīzes” kasēs un tīmekļa vietnē, kā arī koncerta norises vietā.

0 komentāri

Komentāru nav