Jāņa Petera 75 gadu jubileja noslēgsies ar lielkoncertu „Arēnā Rīga”

Jāņa Petera 75 gadu jubileja noslēgsies ar lielkoncertu „Arēnā Rīga”
LETA . Dzejnieks Jānis Peters
03-03-2014 A+ A-
Godinot izcilo latviešu dzejnieku 75 gadu jubilejā un apkopojot spožās personības devumu mūsu kultūrā, „Latvijas Radio 2” šo gadu pasludinājis par Jāņa Petera gadu un rīko vairākus pasākumus, kuru kulminācija būs koncertuzvedums „Jānim Peteram – 75/No Jāņiem līdz Pēteriem…” 28. jūnijā „Arēnā Rīga”.

Līdz 30. martam notiks balsojums par populārāko dziesmu ar Jāņa Petera dzeju. LR 2 ēterā skanēs 50 dziesmas ar Petera vārdiem, un katru no tām ievadīs neliels stāstiņš par dziesmas tapšanu no izpildītāju vai komponistu puses. Balsošanas anketas elektroniski būs pieejamas „Latvijas Avīzes” portālā.

Maijā un jūnijā „Latvijas Radio 2” skanēs īpašs raidījumu cikls, kurā atmiņās par sadarbību ar dzejnieku dalīsies viņa līdzgaitnieki, savukārt pašā vasaras sākumā tiks izdota retrospektīva foto un atmiņu brošūra par Jāņa Petera muzikālo daiļradi, kas vienlaikus būs arī jubilejas koncerta programmiņa.

Arī pats dzejnieks aktīvi iesaistījies apjomīgajā jubilejas svinību gatavošanas procesā un teic: „Koncerts „No Jāņiem līdz Pēteriem” nebūt nav domāts kā grāmatveža atskaite, jo es ikdien’ rakstu no jauna. Tas būs veltījums un priecīgs vēstījums Jums – sirmiem un jauniem, zaļoksniem un nupat, šorīt dzimušiem...”

Koncertā skaistākās Raimonda Paula, Ivara Vīgnera, Mārtiņa Brauna, Ulda Stabulnieka, Valda Zilvera, Jāņa Strazda dziesmas ar Jāņa Petera dzeju izdziedās Igo, Ance Krauze, Ingus Pētersons, Marija Naumova, Viktors Lapčenoks, Aija Andrejeva, Andris Ērglis, Dainis Skutelis, Dita Lūriņa, Niks Matvejevs, Antra Stafecka, Atis Auzāns, Jānis Paukštello, Dzeguzīte, Rīgas Doma zēnu koris, Petera dziesmu koris 500 cilvēku sastāvā virsdiriģenta Inta Teterovska vadībā un citi izpildītāji. Uz skatuves kāps arī  maestro Raimonds Pauls, komponisti Mārtiņš Brauns un Valdis Zilvers, dziesmām iegūstot jaunu elpu un skanējumu komponista Jāņa Strazda aranžējumos, kā arī instrumentālās grupas, solistu un kopkora  izpildījumā.

Koncertā, caurvijoties videokadriem un foto atmiņām no Jāņa Petera radošā darba un dzīves gājuma, skanēs arī dzeja paša gaviļnieka izpildījumā, bet pāri visam – dziesmas gan no pagājušā gadsimta septiņdesmitajiem gadiem, atmodas laika un arī pēdējos gados paveiktā, gan teātra izrādēm „Māsa Kerija”, „Draudzes bazārs”, „Šerloks Holmss”, „Šveiks”,  „Dekamerons”, „Latgola” u.c. un, protams, dziesmas, bez kurām nebūtu iedomājams šāds kopkoncerts – „Sanāciet, sadziediet”, „Manai dzimtenei”, „Kurzeme”, „Mīla ir kā uguns”, „Pērļu zvejnieks”, „Mēmā dziesma” u.c.

Biļetes uz koncertu jau nopērkamas visās „Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās.

Koncerts „Jānim Peteram – 75/No Jāņiem līdz Pēteriem...” top ar „Latvijas Dzelzceļa” un Rīgas Brīvostas pārvaldes atbalstu.

0 komentāri

Komentāru nav