Festivālā „Tête-à-tête” – spožu notikumu izlase un spilgtas personības

Festivālā „Tête-à-tête” – spožu notikumu izlase un spilgtas personības
Kaspars Garda, Rīga 2014 . Mecenāti Ināra un Boriss Teterevi
Šogad vairāk nekā divus mēnešus noritēs otrais Borisa un Ināras Teterevu fonda mākslas festivāls „Tête-à-tête”, kas aizsāksies 12. martā ar Latvijas mākslinieku laikmetīgās mākslas izstādi „Sveika, Galva!” un noslēgsies 25. maijā ar Londonas Simfoniskā orķestra koncertu Latvijas Nacionālajā opera. Šogad gan klātienē, gan televīzijas, interneta un radio tiešraidēs mākslas mīļotāji varēs baudīt rūpīgi izvēlētu starptautiskas nozīmes notikumu izlasi.

„Rīga šogad ir uzmanības centrā – Eiropas kultūras galvaspilsētas statuss ir gan liela atbildība, gan īpašs tramplīns daudziem drosmīgiem kultūras projektiem. Vēlamies, lai Rīga iekaro kultūras metropoles statusu ilgtermiņā. Tāpēc „Tête-à-tête” ietvaros būtiska loma būs gan notikumiem ar kultūrvēsturisku skanējumu, gan norisēm ar būtisku nozīmi nākotnes pilsētvidē. Piemēram, uzsākot mūsu fonda darbību, viens no pirmajiem projektiem bija programma Rundāles pils restaurācijas pabeigšana. Šogad festivālā „Tête-à-tête” būsim liecinieki vēsturiskam, piecdesmit gadus gaidītam Imanta Lancmaņa lolotam brīdim – Rundāles pils restaurācijas noslēgumam. Mūsu fonds atbalsta vai palīdz atvest arī izcilus, pat elitārus mākslas notikumus un „Tete-a-tete” sarunas ar māksliniekiem sniedz kontekstu un iespēju interpretēt šos kultūrvēsturiskos vai tieši otrādi – laikmetīgos notikumus un mākslas darbus,” saka mecenāts Boriss Teterevs.

„Šā gada programmu raksturo notikumu augstā mākslinieciskā kvalitāte un vienlaikus arī pieejamība cilvēkiem. Festivāla programmas mākslinieki un notikumi ir starptautiski konvertējami. Ar fonda atbalstu uz Latviju tiks atvesti pasaulslaveni vārdi, bet Latvijas mākslinieki iegūs tramplīnu starptautiskai atpazīstamībai. Savukārt pieejamību iegūsim ar interneta tiešraidēm, radio un televīzijas ierakstiem, kas bez maksas būs pieejami visiem Latvijas iedzīvotājiem,” akcentē mākslas festivāla „Tête-à-tête” vadītāja Elīna Vikmane.

Festivāla ietvaros notiks vairākas filmu pirmizrādes, laikmetīgās mākslas izstādes un koncertu pirmatskaņojumi, tiks atzīmēts Rundāles pils restaurācijas noslēgums, ar īpašu audioperformanci pie sava darba – Mākslas muzeja „Rīgas Birža” simbola Gondolas – atgriezīsies mākslinieks Dmitrijs Gutovs, bet mākslas festivālu noslēgs leģendārā Londonas Simfoniskā orķestra koncerts Latvijas Nacionālajā operā. Festivāla notikumus papildinās pasaules atzinību guvušu mākslinieku publiskas diskusijas.

Mākslas festivāla „Tête-à-tête” notikumu izlasē iekļauti:

* 13.03.–22.04. Laikmetīgās mākslas izstāde „SVEIKA, GALVA!”

Laila Pakalniņa, Monika Pormale, Ojārs Pētersons, Alvis Hermanis, Indriķis Ģelzis, Maija Kurševa, Evelīna Deičmane, Vilnis Vītoliņš u. c.

Latvijas Dzelzceļa vēstures muzejs;

* 08.04.–11.05. Spēlfilmas „OKI – OKEĀNA VIDŪ” pirmizrāde

Māris Martinsons, Kaori Momoi, Andris Bulis, Viljams Goldšteins u. c.

Kino „Citadele”;

* 10.04.–22.06. Dokumentālās filma „VIJA.CELMINS” pirmizrāde

Vija Celmiņa, Olafs Okonovs, Elita Ansone, Antra Cilinska u. c.

„Splendid Palace”, Mākslas muzejs „Rīgas Birža”;

* 25.04. JVLMA jauno trīsmanuāļu ērģeļu atklāšana un koncerts

Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija;

* 26.04 „Transcendentālās oratorijas” pirmatskaņojums

Zigmars Liepiņš, Andra Manfelde, Aleksandrs Antoņenko, Inga Šļubovska, Gundars Āboliņš, Tālivaldis Deksnis, Roberts Hansons, VAK Latvija, Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris, diriģents Jānis Liepiņš.

Rīgas Doms;

* 30.04.–01.06. Laikmetīgā audioinstalācija „Fūga. Augoša uzbudinājuma lēkme ar apziņas aptumšošanos un atmiņas traucējumiem”

Dmitrijs Gutovs.

Mākslas muzejs „Rīgas Birža”, ātrijs;

* 08.05–30.05. „Kaimiņi”. Rīgas Fotomēnesis 2014. Urban Viewfinders

Kaspars Podnieks, Arnis Balčus, Evelīna Deičmane, Ieva Raudsepa, Ilze Vanags.

100 pieturvietās visā Rīgā;

* 15.05.–25.05.Laikmetīgās mākslas figuratīvo darbu skate-izstāde „Rīga smaida atkal”

Latvijas Mākslas akadēmija;

* 25.05. Londonas Simfoniskā orķestra koncerts

Diriģents – Daniels Hārdings.

Latvijas Nacionālā opera;

* Sākot ar 25. maiju – pilnībā restaurētā Rundāles pils kļūst pieejama apmeklētājiem.

0 komentāri

Komentāru nav