Festivāls „Avanti!” kļūs par atspēriena punktu jaunajiem mūziķiem

Festivāls „Avanti!” kļūs par atspēriena punktu jaunajiem mūziķiem
LETA . Hermaņa Brauna fonda direktore Inna Davidova stāsta par festivālu „Avanti!”
04-03-2014 A+ A-
Festivāls „Avanti!”, kas sāksies 15. martā, būs atspēriena punkts jauniem un talantīgiem mūziķiem, preses konferencē par festivālu stāstīja Hermaņa Brauna fonda vadītāja Inna Davidova.

I. Davidova atklāja, ka fonds jauniešus atbalsta ne tikai festivālā, bet arī pēc tam. Fonds iespēju robežās palīdzot jaunajiem mūziķiem ar meistarklasēm, pedagogiem un finansēm, lai viņi varētu attīstīties. Festivāls „Avanti!” ir kā atspēriena punkts un satikšanās vieta jaunajiem mūziķiem, stāstīja Davidova. Viņa norādīja, ka tieši tāpēc izvēlēts festivāla formāts. Vēl I. Davidova norādīja, ka jaunieši netiek vērtēti ar prēmijām vai pirmo vietu, viņiem tiek dota iespēja parādīt sevi un iegūt atbalstu savā turpmākajā karjerā. Šogad festivāla dalībnieki atlasīti ļoti rūpīgi, jo esot daudz pieteikumu. Pēdējā atlase notiks neilgi pirms festivāla sākuma.

Jau ziņots, ka Hermaņa Brauna fonds no 15. marta līdz 6. aprīlim rīkos otro starptautisko jauniešu mūzikas festivālu „Avanti!”. Tajā četrās nedēļās paredzēti 15 koncerti piecās koncertzālēs, kuros piedalīsies 150 dalībnieki.

Festivāla „Avanti!” atklāšanas koncertā 15. martā plkst. 19.00 Lielajā ģildē piedalīsies vijolnieks Ogistēns Dimē no Beļģijas un viņa skolniece Elīna Bukša. I. Davidova norādīja, ka E. Bukša ir spilgts piemērs tam, kā fonds strādā ar jaunajiem māksliniekiem.

Festivālā piedalīsies Latvijas mūzikas skolu un koledžu audzēkņi, Mūzikas akadēmijas studenti, kā arī ārzemju viesi. Festivāls sniegs iespēju jauniem, apdāvinātiem mūziķiem uzstāties plašai publikai, jo koncerts ir svarīgs priekšnoteikums, lai mākslinieks varētu attīstīties un pierādīt savas spējas.

Papildus ierastajai koncertu programmai šogad festivāls piedāvās arī divus solo koncertus. 30. martā „Rīgas Biržā” uzstāsies klavesīniste Darja Ziemele, kura atskaņos Johana Sebastiāna Baha Franču uvertīru un baroka laikmeta franču komponistu skaņdarbus. D. Ziemele klavesīna spēli studē kopš 2012. gada. Viņa jau paspējusi uzstāties solo koncertos Rīgā, Cēsīs, Rēzeknē, tāpat Korsikā, Bāzelē, kā arī Parīzē.

Savukārt 3. aprīlī Mazajā ģildē koncertu uzstāsies vijolnieks Daniils Bulajevs, kurš atskaņos Volfganga Amadeja Mocarta, Johanesa Brāmsa, Nikolo Paganīni un citu komponistu skaņdarbus. Deviņus gadus vecais D. Bulajevs spēlē vijoli un klavieres jau kopš divu gadu vecuma. Vijoļspēli viņš apgūst Emīla Dārziņa Mūzikas skolā un Maskavas Centrālajā mūzikas skolā. Ar simfonisko orķestri Daniils pirmo reizi uzstājās septiņu gadu vecumā. Pēc gada viņš jau spēlēja savu pirmo solokoncertu Maskavas Centrālajā mūzikas skolā. D. Bulajevs ir vairāku starptautisku bērnu konkursu un festivālu laureāts.

23. martā kultūras pilī „Ziemeļblāzma” notiks koncerts, kurā uzstāsies Maskavas Gņesinu mūzikas institūta, Latvijas mūzikas vidusskolu, koledžu un Mūzikas akadēmijas audzēkņi, kā arī „Avanti!” meistarklašu dalībnieki, savukārt 6.aprīlī džeza koncertā kopā muzicēs Maskavas izglītības centra „Klass-Centr” bigbends un Latvijas jaunie džeza izpildītāji. Šādi tiks veicināta savstarpēja iepazīšanās un kontaktu veicināšana.

Festivāla noslēgumā notiks divi vērienīgi pasākumi kultūras pilī „Ziemeļblāzma” – „Gala Classique” un „Jazz Gala”.

Festivāla laikā notiks arī profesionālu mūziķu meistarklases. Pirmās meistarklases notiks 8. martā un 9. martā Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā. Pasniedzēja būs Maskavas Lielā teātra vadošā soliste un Gņesina institūta profesore Irina Dolženko.

Biļetes uz koncertiem pieejamas Hermaņa Brauna fonda mājaslapā, „Biļešu servisa” kasēs un koncerta norises vietā stundu pirms sākuma.

0 komentāri

Komentāru nav