Jūgendstila muzejā svinēs arhitekta Konstantīna Pēkšēna jubileju

Jūgendstila muzejā svinēs arhitekta Konstantīna Pēkšēna jubileju
Kaspars Garda, Rīga 2014 . Rīgas Jūgendstila muzejs arhitekta Konstantīna Pēkšēna dzīvoklī
04-03-2014 A+ A-
Rīgas Jūgendstila muzejā ceturtdien, 6. martā, plkst. 17.00 notiks izstādes „Jaunieguvumi” atklāšana, kā arī arhitektam Konstantīnam Pēkšēnam veltīts jubilejas pasākums, kultūras portālu „Rīga 2014” informē muzeja pārstāvji.

Izstādē „Jaunieguvumi” būs eksponēti simtgadīgi jūgendstila priekšmeti, kas lietoti Rīgā. Izsmalcinātie stikla un porcelāna priekšmeti, kā arī sieviešu un vīriešu aksesuāri muzeja krājumā nonākuši, pateicoties dāvinātājiem.

Rīgas Jūgendstila muzejs aicina apmeklēt arī izcilā latviešu arhitekta Konstantīna Pēkšēna 155 gadu jubilejas pasākumus – ceturtdien, 6. martā, plkst. 17.00 notiks svinīgais sarīkojums – profesora Jāņa Krastiņa lekcija par Konstantīna Pēkšēna dzīvi un darbību, pasākumu kuplinot čellistam Mārim Ziemelim. Svinīgajā notikumā piedalīsies arī arhitekta dzimtas pārstāvji un studentu korporācijas „Selonija” biedri.

Piektdien, 7. martā, plkst. 16.00 Rīgas Meža kapos (pulcēšanās pie pirmo Meža kapu ieejas) notiks piemiņas pasākums par godu arhitektam, to vadīs arhitekts Eižens Upmanis.

Konstantīns Pēkšēns (1859. gada 8. marts – 1928. gada 23. jūnijs) ir viens no visu laiku ievērojamākajiem latviešu arhitektiem. Pēc viņa projektiem Rīgā uzceltas vairāk nekā 200 ēkas, tostarp arī nams, kur šobrīd atrodas Rīgas Jūgendstila muzejs. Paralēli arhitekta darbam K. Pēkšēns aktīvi darbojās Rīgas Latviešu biedrībā un piedalījās latviešu laikrakstu izdošanā, tādējādi sniedzot lielu ieguldījumu nacionālajā Atmodā. Viņa vadībā zinības ieguva arī daudzi topošie latviešu arhitekti, kas strādāja arī pirmās Latvijas Republikas laikā un radīja galvaspilsētas seju tādu, kādu to pazīstam mūsdienās.

Rīgas Jūgendstila muzejs atrodas Alberta ielā 12 (ieeja no Strēlnieku ielas puses). Ēku projektējis pats Konstantīns Pēkšēns, kurš pats arī šajā namā dzīvoja. Muzejs iekārtots bijušajā arhitekta dzīvoklī. Vairāk par Rīgas jūgendstila paraugiem un Jūgendstila muzeju lasi mūsu portālā!

0 komentāri

Komentāru nav