Izstādē „Lauki” piedalīsies mākslinieki no visas pasaules

Izstādē „Lauki” piedalīsies mākslinieki no visas pasaules
Mārtiņš Ratniks . „Lauki”. 2006
Aicinājumam pieteikt darbus starptautiskajai mākslas izstādei „Lauki”, kas LNMM izstāžu zālē „Arsenāls” būs apskatāma no 15. maija līdz 3. augustam, atsaucās vairāk nekā 200 mākslinieku un mākslinieku apvienību no visas pasaules. Atlases procesā izstādei izvēlēti teju četrdesmit mākslas darbi.

Mākslas mainīgo lomu sabiedrībā nosaka ne vien jaunas estētikas radīšana, bet arī tās ciešā saistība ar sociālajām, zinātniskajām un tehnoloģiskajām pārmaiņām sabiedrībā. Izstāde „Lauki” piedāvā  spilgtu un dinamisku mākslas ainavu, kas izaicina līdzšinējos priekšstatus, dekonstruē sociālo realitāti un piedāvā pozitīvas nākotnes vīzijas. Mākslinieki, kas piedalīsies izstādē, kombinē eksistējošos laukus un rada jaunas starpdisciplīnas. Ļaujoties iztēlei, viņi sapludina robežas un brīvi navigē starp sociālo un dabisko, zinātnisko un emocionālo, sensitīvo un reālo.

 

Izstādē tiks eksponēti gandrīz četrdesmit ļoti atšķirīgi mākslas darbi, kurus radījuši mākslinieki no dažādām valstīm, lielākoties no Centrālās, Austrumu un Ziemeļeiropas. Izstādi papildinās 16. starptautiskā jauno mediju kultūras festivāla „Māksla+Komunikācija 2014” programma ar publiskām lekcijām, starptautisku konferenci, performancēm un koncertiem.

Izstādes kuratori – Raitis Šmits, Rasa Šmite (Latvija) un Armīns Medošs (Austrija). Izstādi producē Jauno mediju kultūras centrs „RIXC”. Izstādē piedalās: Olivers Reslers, Šū Lī Čenga, Līsa Jevbrata, Superflex, Gints Gabrāns, Marko Peļhans, Sesile Babiole, HeHe, Voldemārs Johansons, Ērihs Bergers, Mārtiņš Ratniks, Heilija Ņūmena, Annemī Māsa (Okno), YoHa, Martins Hauzs, Francs Ksavers un daudzi citi.

0 komentāri

Komentāru nav