„Sinfonietta Rīga” sezonas noslēgumā koncerts ar Egīlu Šēferu

„Sinfonietta Rīga” sezonas noslēgumā koncerts ar Egīlu Šēferu
Publicitātes foto . klarnetists Egīls Šēfers
25-04-2013 A+ A-
10. maijā Lielajā ģildē plkst. 19.00 notiks Valsts kamerorķestra „Sinfonietta Rīga” sezonas noslēguma koncerts ar klarnetista Egīla Šēfera (attēlā) piedalīšanos, kultūras portālu „Rīga 2014” informē orķestra pārstāvji.

Programmā līdzās Karla Vaina laikmetīgajām skaņas rotaļām izskanēs latviešu koncerta žanra dārgakmensRomualda Kalsona Klarnetes koncerts. Klasiskā virtuozitātē un skaidrībā koncertu noslēgs Franča Šūberta Simfonija Do mažorā.

Koncertprogrammas iesākumā skanēs austrālieša Karla Vaina (Carl Vine, 1954) kompozīcija „Smith’s Alchemy” (2001). „Karla Vaina opusā orķestra stīgu grupa var spīdēt ar savu virtuozitāti un šajos gados uzkrāto spēles prasmi,” atzīst orķestra mākslinieciskais vadītājs Normunds Šnē, akcentējot, „jebkurš mūzikas interesents tiek aicināts izbaudīt koncertu, jo šajā vakarā mūzika būs komunikācijas forma, kas pieejama ikvienam klausītājam.”

Klarnetists Egīls Šēfers, kurš savas profesionālās iemaņas pēc mācībām Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā spodrinājis Indianas Universitātē Blūmingtonā (ASV), kur doktorantūras līmenī studējis Senās mūzikas institūtā. Līdztekus veiksmīgai dalībai starptautiskos konkursos un meistarklasēs, Egīla Šēfera sniegums ticis augstu novērtēts Latvijā, izpelnoties nomināciju „Lielajai mūzikas balvai 2012”, par solo izpildījumu kopā ar orķestri „Sinfonietta Rīga”.

Programmā iekļautais skaņdarbsRomualda Kalsona 1982. gadā komponētais Klarnetes koncerts latviešu mūzikas kontekstā ir atzīts par vienu no žanra dārgumiem. Koncerta solists Egīls Šēfers komentē: „Klarnetes koncerts ir notvēris sava laika „ģenētisko kodu”, aktualitāti un tematiku, arī šā laika cilvēka emocionālo skatījumu. Skaņdarba absolūtā cilvēciskā vērtība to padara par aktualitāti arī šodien, 30 gadu pēc sacerēšanas.”

Franča Šūberta Devītā simfonija Do mažorā („Lielā”) koncerta izskaņā aizvedīs ceļojumā uz Vīni, lai ļautos pavasarīgi jautru čalu noskaņai klasicisma pilsētā. Devītā simfonija ir viens no austriešu romantiķa Franča Šūberta pēdējiem darbiem, ko nereti dēvē par viņa simfonisko ambīciju virsotni.

Šī sezona kamerorķestrim „Sinfonietta Rīga” aizvadīta ar panākumiem ne tikai Latvijā. Pagājušā gada rudenī „Sinfonietta Rīga” kopā ar Latvijas Radio kori uzstājās prestižajā Linkolna centrā, izpelnoties nedalītu mūzikas elites atzinību.

Biļetes uz „Sinfonietta Rīga” sezonas noslēguma koncertu var iegādāties „Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās. Biļešu cena no 5 līdz 20 latiem.

0 komentāri

Komentāru nav