Sākas balsojums par Šekspīra citātu interpretāciju

Sākas balsojums par Šekspīra citātu interpretāciju
Publicitātes foto . Šekspīra vēstneši paziņo videokonkursa uzvarētājus
05-03-2014 A+ A-
Britu padomes Latvijā rīkotais konkurss jauniešiem Viljama Šekspīra jubilejas gada programmas „Šekspīram 450” ietvaros ir noslēdzies, par uzvarētājiem atzīstot sešas skolas ne vien no Rīgas, bet arī no Brocēniem, Limbažiem un Bauskas.

Konkurss, kas tiek īstenots sadarbībā ar Latvijas Kultūras akadēmiju un žurnālu „Veto Magazine”, kā arī ar „Norvik” bankas un Dailes teātra atbalstu, līdz nākamai nedēļai turpinās ar internetbalsojumu, lai noskaidrotu skatītāju simpātijas.

„Paldies visiem skolēniem un skolotājiem par piedalīšanos konkursā! Jauniešu videointerpretācijas par Šekspīra citātiem pārsteidza ar izdomu un azartu Šekspīra darbu izpētē. Šie mazie stāsti ir kā savdabīgs ceļojums laikā – pirms vairāk nekā 400 gadiem rakstītais vārds un Šekspīra laikam aktuālais nokļūst pie mūsdienu jaunieša, kurš tajā meklē un akcentē sev tuvo un svarīgo. Tāpat tas ir ceļojums starp dažādām Eiropas kultūrām un valodām, izceļot mūsu kopīgās vērtības,” komentē Britu padomes programmu direktore Ilze Saleniece.

Pirmo vietu angļu valodas grupā ieguvuši Rīgas 6. vidusskolas skolēni, otro – Rīgas Valsts 1. ģimnāzija, savukārt trešo vietu izcīnījuši Rīgas Ostvalda vidusskolas jaunieši. Latviešu valodas grupā pirmo vietu iegūst Brocēnu vidusskola, otro – Limbažu novada ģimnāzija, trešo vietu – Bauskas 2. vidusskolas skolēni.

Savukārt no šodienas, 5. marta, līdz sestdienai, 15. martam, plkst. 23.59 norisināsies internetbalsojums, lai noskaidrotu skatītāju simpātijas. Ikvienam ir iespēja nobalsot par savu mīļāko video, noklikšķinot „Like/Patīk” Britu padomes Latvijā „Youtube” kanālā, kur pieejami 11 labākie konkursā iesniegtie darbi. Balsošana norisinās šeit. Internetbalsojuma uzvarētāji balvā iegūs pārsteiguma balvu – lidojumu „Aerodium” vēja tunelī!

„Ir lieliski redzēt, ka Šekspīra literatūra ir tik saistoša arī jaunākajām paaudzēm Latvijā, ko pierāda lielā skolēnu atsaucība, piedaloties šajā konkursā. Tomēr vēl svarīgāk ir tas, ka skolēniem bija iespēja patiesi iesaistīties radošajā procesā un dalīties ar savām idejām un Šekspīra citātu interpretācijām. Šādas iniciatīvas dod ieguldījumu kā kultūras, tā izglītības popularizēšanā un veicināšanā jauniešiem interesantā, jautrā un saistošā veidā,” komentē Olivers Bramvels, „Norvik” bankas valdes priekšsēdētājs.

Žūrijas izvēlētie konkursa uzvarētāji angļu valodas un latviešu valodas grupās saņems vērtīgas balvas – pārsteigumu pilnu pasākumu zinātkāres centrā „Zili brīnumi” kopā ar triku meistariem un Rīgas Improvizācijas teātri, stratēģiskās galda spēles, Dailes teātra dāvinātas teātra biļetes uz V. Šekspīra izrādi „Ričards III”, kino biļetes un grāmatas.

„Norvik Banka” uzvarētājiem dāvinās Apple mp3 atskaņotājus, bet „Veto Magazine” savai simpātijai – Rīgas Ostvalda vidusskolai – piešķirs žurnāla gada abonementu, kā arī citas balvas.

Jau iepriekš minēts, ka Viljama Šekspīra jubilejas gada programmas „Šekspīram 450” pirmais pasākums bija konkurss ar mērķi rosināt jauniešos interesi par V. Šekspīra literāro darbību un aicināt viņus radoši interpretēt viņa darbos paustās atziņas. Konkursa ietvaros 10.–12. klašu skolēni tika aicināti izvēlēties vienu no piedāvātajiem V. Šekspīra darbu citātiem un veidot 3 minūšu garu video latviešu vai angļu valodā. Konkursā kopumā tika iesniegti gandrīz 50 darbi, kurus vērtēja žūrija no Britu padomes Latvijā, Latvijas angļu valodas skolotāju asociācijas, Latvijas Kultūras akadēmijas, žurnāla „Veto Magazine” un „Norvik” bankas.

Izvēloties uzvarētājus, vērā tika ņemta darba oriģinalitāte un izteiksmīgums, izvēlētās tehnikas prasmīgs lietojums un video satura uztveramība, kā arī radoša sasaiste ar konkrēto V. Šekspīra darbu un/vai Šekspīra laiku. Vērtējot darbus, kas iesniegti angļu valodā, tika pievērsta uzmanība valodas lietojumam un izrunai.

0 komentāri

Komentāru nav