forte forte papildina Janam Lauversam veltīto programmu

forte forte papildina Janam Lauversam veltīto programmu
Publicitātes foto
„Rīga 2014” laikmetīgā teātra programma forte forte, kas martā būs veltīta nīderlandiešu režisoram Janam Lauversam un viņa „Needcompany”, papildināta ar divām filmām un tikšanos ar izrādes „Izabellas istaba” galvenās lomas atveidotāju Viviānu de Meinku (Viviane De Muynck).

Jau iepriekš ziņots, ka martā Rīgā varēs noskatīties Jana Lauversa un „Needcompany” veidoto izrādi „Izabellas istaba”. Izrādes turpina laikmetīgā teātra programmu forte forte, ko jau janvārī aizsāka Alvja Hermaņa ārvalstu teātru iestudējumu viesizrādes. „Izabellas istabu” varēs noskatīties Starptautiskajā izstāžu Ķīpsalā 19. un 20. martā plkst. 19.00.

Paralēli izrādēm Kaņepes kultūras centrā varēs noskatīties divas filmas – Annas Brzežinskas dokumentālo „Needcompany” portretu „I Want (NO) Reality” (seansu sākums plkst. 19.00), kā arī paša Jana Lauversa veidoto mākslas filmu „Goldfish Game” (sākums plkst. 20.00). Ieeja uz filmu seansiem bez maksas.

Savukārt 20. martā interesentiem būs iespēja klātienē tikties ar „Needcompany” aktrisi, Izabellas lomas atveidotāju Viviānu de Meinku. Sākums – plkst. 15.00. Sarunas būs angļu valodā. Ieeja – bez maksas.

Aktrise Viviāna de Meinka sadarbojas ar Janu Lauversu un „Needcompany” vairāk nekā 20 gadu. Viņa ir studējusi teātra mākslu Briseles Konservatorijā, kā aktrise un režisore strādājusi Beļģijā, Nīderlandē un Vācijā, sadarbojusies ar tādiem māksliniekiem kā Ivo van Hove, Gijs Kasjērs, Jans Ritsema, „The Wooster Group”, kā arī dažādiem jaunās mūzikas un džeza kolektīviem. De Meinka regulāri piedalās filmās un TV iestudējumos, vada meistarklases un lasa lekcijas par teātri.

 

Kaņepes kultūras centrs atrodas Rīgā, Skolas ielā 15.

Izrāde „Izabellas istaba” ir veltījums Jana Lauversa tēvam – arheoloģijas un antropoloģijas amatierim Feliksam Lauversam, kurš pēc nāves dēlam atstāja mantojumā vairākus tūkstošus artefaktu, pārsvarā no Āfrikas.

Izrādes centrā ir Izabellas dzīvesstāsts, kas aptver teju visu 20. gadsimtu – Pirmo un Otro pasaules karu, Hirosimu, koloniālismu, modernās mākslas attīstību, ceļojumu uz mēnesi, Deivida Bovija „Ziggy Stardust”, trūkumu un badu Āfrikā. 94 gadus vecā un pilnīgi aklā Izabella izstāsta, izdejo un izdzied savu dzīvi kopā ar visiem, kas viņai bijuši svarīgi, bet nu sen jau kā miruši – ar audžuvecākiem Annu un Artūru, ar kuriem kopā pavadīta bērnība bākā uz salas, ar mīļākajiem Aleksandru un Franku.

Eiropas laikmetīgā teātra ainavā „Izabellas istaba” ir unikāls gadījums, jo tiek spēlēta jau desmito gadu (tās pirmizrāde notika 2004. gadā Aviņonas festivālā). Apceļojusi visu pasauli, pagājušogad veikusi iespaidīgu turneju Ķīnā un Taivānā, nu „Izabellas istaba” ir nokļuvusi Rīgā.

Biļetes uz izrādi var iegādāties „Biļešu paradīzes” kasēs un internetā par 15 eiro un 10 eiro (skolēniem, studentiem, pensionāriem, cilvēkiem ar īpašām vajadzībām).

Latvijas Jaunā teātra institūta rīkotā Laikmetīgā teātra programma forte forte ir Eiropas vadošo režisoru izrāžu sērija gada garumā, kas iekļauta „Rīga 2014” programmas tematiskajā līnijā „Brīvības iela”.

0 komentāri

Komentāru nav