Jau piektdien – cikla „Dzimuši Rīgā” pirmais koncerts

Jau piektdien – cikla „Dzimuši Rīgā” pirmais koncerts
Kaspars Garda, Rīga 2014 . Preses konference par „Kremerata Baltica” koncertu. Mārtiņš Drēģeris (no labās), Diāna Čivle un Gidons Krēmers
Jau informējām, ka piektdien, 7. martā, kultūras pilī „Ziemeļblāzma”, atklājot Rīgas – Eiropas kultūras galvaspilsētas koncertciklu „Dzimuši Rīgā”, uzstāsies izcilais vijolnieks Gidons Krēmers un kamerorķestris „Kremerata Baltica”. Par to, kā arī citiem cikla koncertiem tika stāstīts trešdien notikušajā preses konferencē.

Nodibinājuma „Rīga 2014” vadītāja Diāna Čivle pauda lielu pateicību par to, ka gan G. Krēmers, gan viņa vadītais orķestris varēs muzicēt Rīgā, caur Eiropas kultūras galvaspilsētu rādot to, ka mums Rīgā un Latvijā ir svarīga mūzika, cik daudz mēs un mūsu talantīgie mūziķi var stāstīt par to pasaulei. „Tas man liekas ļoti svarīgi, jo mēs kā maza valsts esam slavena ar izciliem mūziķiem. Man arī saprotams iemesls, kāpēc tā ir – mums ir svarīga mūzikas izglītība un tas, kādā veidā šeit, Latvijā, tiek gatavoti jaunie mūziķi. Tas ir tas, ar ko varam būt piemērs pasaulē, dalāmies un droši vien arī turpmāk dalīsimies ar to.”

 

Vijolnieks Gidons Krēmers pastāstīja, ka koncerta programmā iekļauta Mocarta koncerta interpretācija, pianista Andreja Korobeiņikova izpildījumā skanēs Frederika Šopēna 2. klavierkoncerts amerikāņu komponista J. Šarlata versijā kamerorķestrim, tāpat jaunu versiju orķestrim piedzīvos Mečislava Veinberga kvintets Andreja Puškareva aranžējumā. Vairāk par 7. marta koncertu var izlasīt šeit.

 

Turpinot stāstīt par ciklu „Dzimuši Rīgā”, D. Čivle arī norādīja, ka tam Eiropas kultūras galvaspilsētas programmā ir ļoti liela nozīme, tādēļ arī 7. marta koncerts „Ziemeļblāzmā” ir ļoti būtisks. „Koncertcikla mērķis ir aicināt mūsu mūziķus, no kuriem daudzi strādā citur pasaulē, būt šeit un atvest līdzi arī savus klausītājus no citām pasaules valstīm.” Cikls apogeju sasniegs 6. jūlijā, kad Opernama priekšpusē visas pilsētas „atvērtajā koncertzālē” koncertēs mūsu izcilo mākslinieku plejāde, turklāt gan šis koncerts, gan viss koncertcikls ir ieinteresējis daudzu valstu TV kompānijas, tādēļ tiks veidota gan 6. jūlija koncerta starptautiska tiešraide, gan pēc tam arī raidījumi dažādu valstu televīzijās. „Tas mums dod iespēju pastāstīt par Rīgu kā Eiropas kultūras galvaspilsētu, kā mūziku mīlošu pilsētu, kā pilsētu, kur ir dziļas tradīcijas un dziļa izpratne par kultūras vērtībām.” Vēl Diāna Čivle atgādināja, ka šā cikla ietvaros notiks gan dziedātājas Ingas Kalnas solokoncerts (17. maijā Latvijas Nacionālajā operā), gan gada beigās Marisa Jansona diriģētais koncerts. „Manuprāt, šā cikla klātbūtne Eiropas kultūras galvaspilsētas programmā ir nenovērtējama,” akcentēja Diāna Čivle.

0 komentāri

Komentāru nav