Liepājas koncertzālei „Lielais dzintars” izveidots logotips

Liepājas koncertzālei „Lielais dzintars” izveidots logotips
LETA . „Lielā dzintara” vizuālās koncepcijas izstrādātāji Krišs Salmanis (no kreisās) un Ingus Josts
05-03-2014 A+ A-
Trešdien Liepājas pārstāvniecībā Rīgā tika prezentēta Liepājas koncertzāles „Lielais dzintars” vizuālā identitāte un to risinājumi. Mākslinieciski atbildīgais darbs – izveidot vizuālo identitāti vēl topošai ēkai – uzticēts radošās aģentūras „F&S” pārstāvjiem māksliniekam Krišam Salmanim un vārdu meistaram Ingum Jostam.

„K. Salmanis pērn pārstāvēja Latviju Venēcijas mākslas biennālē, viņa radošā darbība novērtēta gan personālizstādēs ārvalstīs, gan mūsmājās ar atkārtotu nominēšanu prestižajai Purvīša balvai. Šie ir tie vienojošie izcilības un kvalitātes elementi, kuri sasaistās ar mūsu kopīgo redzējumu par jauno koncertzāli,” pastāstīja SIA „Lielais dzintars” valdes loceklis Ints Dālderis.

 

 

Ņemot vērā „Lielā dzintara” unikālās arhitektoniskās formas, mākslinieki par logotipa pamatu izvēlējušies ēkas siluetu. Logotipa izstrādes gaitā tika pētītas dažādas ikoniskās ēkas, piemēram, Sidnejas opernams, Gugenheima muzejs Bilbao, Ēģiptes piramīdas un citas, kuras līdz ar laiku kļuvušas par konkrētās pilsētas un valsts atpazīstamības simboliem. Sintezējot ēkas formu līnijas un koncertzāles muzikālo saturu caur nošu līnijām un skaņu pastiprinošu „crescendo” zīmi, izkristalizējies logotipa pamats.

Logotipā izmantota arhitektoniskajā risinājumā dominējošā krāsa, kas sasaucas ar Baltijas krastos sastopamo dzintaru un harmonizējas ar galvenā koncertzāles iemītnieka – Liepājas Simfoniskā orķestra – logotipa toņu gammu.

Jaunais logotips jau redzams uz pirmajām afišām par koncertiem, kas cikla „Lielo dzintaru gaidot” ietvaros no 18. marta norisināsies piecās Kurzemes reģiona pilsētās.

Šobrīd noris darbs pie koncertzāles mājaslapas izstrādes, taču jau tagad ar aktuālāko informāciju var iepazīties koncertzāles „Lielais dzintars” sociālajos tīklos www.facebook.com/greatamber un www.twitter.com/greatamberlv.

 

0 komentāri

Komentāru nav