Pēc mēneša sākas Starptautiskais Baltijas baleta festivāls

Pēc mēneša sākas Starptautiskais Baltijas baleta festivāls
Publicitātes foto
06-03-2014 A+ A-
No 7. aprīļa līdz 18. maijam notiks 19. Starptautiskais Baltijas baleta festivāls, kurā šogad būs pārstāvēti dažādi mākslas veidi. Starptautiskā Baltijas baleta festivāla galā koncertā 14. aprīlī uzstāsies dejotāji no Maskavas, Berlīnes, Ungārijas, Lietuvas un Latvijas, aģentūru LETA informēja festivāla organizatoru pārstāve Ilze Vanaga.

No Maskavas Lielā teātra galā koncertā dejos Artjoms Ovčarenko, kurš, pēc festivāla vadītājas Litas Beiris teiktā, ļoti strauji veidojis karjeru un ir uzlecoša baleta zvaigzne ne tikai Krievijā. Viņa partnere būs Anna Tihomirova.

Berlīnes Valsts operu galā koncertā pārstāvēs  meksikāņu soliste Elisa Kariljo Kavrera. Beiris norādīja, ka šī soliste vienlīdz labi izpilda klasisko un laikmetīgo deju. Pēc Beiris teiktā, katrs operas teātris vēlas Kariljo Kavreru savā galā koncertā. Viņas partneris būs Mihails Kaņiskins.

Galā koncertā uzstāsies arī „Company Sebastien Ramirez” dejotāji Sevastjens Ramiress un Hoņdži Vana. Beiris stāstīja, ka šie dejotāji veido jaunu horeogrāfisku valodu, apvienojot hiphopu un laikmetīgo deju. Tāpat galā koncertā piedalīsies arī klasiskā baleta solisti no Ungārijas Nacionālā baleta – Enike Šomorjai un Ivans Popovs, kā arī Vanemuines teātra solisti Raminta Rudžonīte, Kolins Megs un Brendons Aleksandrs.

Festivāla organizatori vēl informēs par solistiem, kuri koncertā piedalīsies no Latvijas un Lietuvas.

Paralēli deju uzvedumiem notiks meistarklases. 23. aprīlī Mencendorfa namā tiks atklāta Rīgas un Sanktpēterburgas mākslinieku darbu izstāde „Dārgumi. Veltījums Dž. Balančinam”. Sadarbībā ar Francijas institūtu tiks izrādītas divas filmas par baletu. 9. aprīlī kinoteātrī „Splendid Palace” būs kinoprogramma „Francijas balets bez robežām uz lielā ekrāna”.

Festivāla mērķis ir bagātināt Latvijas kultūras dzīvi, iepazīstinot sabiedrību ar pasaules mēroga novitātēm dejas mākslas jomā. Festivāla organizatori vēlas arī popularizēt baleta mākslu, atklājot tās daudzveidīgo mākslas garu, kas izpaužas horeogrāfijā, tehnikā, vēstījumā, mūzikas interpretācijā un emociju izklāstā. Festivālā tiek turpināts tā pamatprincips - radīt pieejamību profesionālai pasaules mēroga klasiskās un laikmetīgās dejas mākslai dažādām Latvijas sabiedrības grupām Rīgā un reģionos.

Starptautiskais Baltijas baleta festivāls pirmo reizi notika 1996. gadā. Kopš tā brīža festivāls iepazīstinājis Latvijas auditoriju ne tikai ar klasiskā baleta daudzveidību, bet atklājis arī avangarda dejas šarmu un pievilcību. Starptautiskais Baltijas baleta festivāls „No klasiskas līdz avangardam” ir vienīgais baleta notikums Latvijā, kas skatītājiem piedāvā pasaules klases dejotāju, horeogrāfu, baleta teātru un kompāniju priekšnesumus, apvienojot klasiskās tradīcijas ar laikmetīgo skatījumu.

0 komentāri

Komentāru nav