Akcija un ceļojums „Katram sava Rīga. Liktenīgās satikšanās”

Akcija un ceļojums „Katram sava Rīga. Liktenīgās satikšanās”
Publicitātes foto
06-03-2014 A+ A-
Sestdien, 8. martā, vairākos Memoriālo muzeju apvienības muzejos notiks akcija un ceļojums „Katram sava Rīga. Liktenīgās satikšanās”, kas būs veltīts stāstiem par mīlestību, draudzību, romantiku un nejaušībām, kas pārvērtušies par notikumiem.

Plkst. 12.00 ceļojums sāksies Čaka memoriālajā dzīvoklī un muzejā ar stāstu „Aleksandrs Čaks un viņa četras mīlestības”. Pirmais nopietnais mīlestības iedvesmas avots ar konkrētu vārdu topošā dzejnieka biogrāfijā bijusi Leontīne Amālija Rundele, skolas laiku draudzībai vēlāk pāraugot skaistā mīlestībā un iedvesmojot dzejnieku rakstīt un izdot pirmos dzejas krājumus.

1925. gada rudenī, kad Čaks sāka strādāt Drabešu bērnu internātskolā par skolotāju, viņa dzīvē parādījās skaista meitene no Cēsīm Angelika Blaua, kuras enerģija un dinamisms spārnoja Čaku jaunām virsotnēm poēzijā. Savukārt Anitas Bērziņas un Čaka mīlestības sākums 1933. gada rudenī bijā kā nebeidzami svētki. Čaks bija pieradis sevi perfekti parādīt sabiedrībā, un viņš vēlējies tikpat perfektu līdzgājēju gan mājās, gan ārpus tām. 1941. gadā Bērziņa kļuva par pirmo un vienīgo Čaka sievu.

Savukārt Milda Grīnfelde bija pēdējā no Aleksandra Čaka sievietēm, ar kuru kopā dzejnieks pavadīja beidzamos septiņus savas dzīves gadus. Mīlestības kvēlē un sajūsmā tapa dzejoļi, kuri 1980. gadā tika izdoti dzejas krājumā „Debesu dāvana”.

Šī ceļojuma laikā ikvienam interesentam būs iespēja arī uzzināt, kur atradās „Dienas Lapas” redakcija, kurā bāls, pašaustās drēbēs un mazliet nervozējot pirmoreiz Rainis ieraudzīja kā vētru redakcijā ieskrienošo Aspaziju, kā arī to, kur Janis Rozentāls satika Elliju Forseli un kur Ojārs Vācietis iepazinās ar Ludmilu Azarovu.

Savukārt par Rūdolfa Blaumaņa dzīvē nozīmīgiem cilvēkiem stāsti izskanēs, ceļojuma laikā apstājoties pie Viktora fon Andrejanova, Mades Sviles-Peņģerotas un Annas Brigaderes bijušajām dzīvesvietām. Ceļojuma laikā būs iespēja arī satikt Aspaziju aktrises Zanes Jančevskas atveidojumā, kā arī viesoties Andreja Upīša memoriālajā muzejā, Krišjāņa Barona muzejā un Rūdolfa Blaumaņa un Jaņa Rozentāla muzejā, kur būs arī ceļojuma noslēgums.

Došanās ceļojumā „Katram sava Rīga. Liktenīgās satikšanās” maksās sešus eiro. Biļetes iepriekšpārdošanā nopērkamas Andreja Upīša memoriālajā muzejā Rīgā, Brīvības ielā 38-4. Pieteikšanās pa tālruni: 26703293.

0 komentāri

Komentāru nav