Pasniegtas Latvijas Mūzikas ierakstu industrijas gada balvas

Pasniegtas Latvijas Mūzikas ierakstu industrijas gada balvas
LETA . Par labāko akadēmiskās mūzikas albumu balvu saņēma VAK „Latvija” direktors Māris Ošlejs
06-03-2014 A+ A-
5. marta vakarā Latvijas Nacionālajā teātrī risinājās Mūzikas ierakstu gada balvas „Zelta mikrofons” svinīgā koncertceremonija, kurā tika noskaidroti ieraksti, ko žūrija atzinusi par labākajiem 2013. gadā. Visvairāk balvu piešķirts Donam, kurš bija nominēts četrās kategorijās un saņēma trīs „Zelta mikrofonus”. Pie balvām tika arī VAK „Latvija”, saņemot „Zelta mikrofonu” par CD „At the foot of the sky” un Latvijas Radio koris par CD „Imants un Ziedonis”.

Mūzikas ierakstu gada balva tika pasniegta jau 18. reizi, un metālmākslinieka Armanda Jēkabsona izgatavotie „Zelta mikrofoni” tika piešķirti 19 nominācijās.

Balvas pasniedza Latvijas Republikas kultūras ministre Dace Melbārde, Nacionālās operas valdes priekšsēdētājs Zigmars Liepiņš, radio „Star FM” rīta balsis Baiba Sipeniece-Gavare un Jānis Romanovskis, hokeja kluba „Dinamo Rīga” galvenais treneris Artis Ābols un citi.

„Zelta mikrofonu” par labāko metāla un rokmūzikas albumu ieguva grupas „Rūsa” disks „No vāka līdz vākam”. Par labāko popa albumu atzīts grupas „Otra Puse” CD „Uzzīmē mani”. Labākā pop-rock albuma titulu sīvā konkurencē izpelnījies „The Sound Poets” veikums „Tavs stāsts”.

Labākais kantrī un šlāgermūzikas albums pērn bijis „Mēs tikāmies...”, kurā Žoržs Siksna dzied Raimonda Paula dziesmas. Labākais tautas mūzikas albums – bungu un dūdu grupas „Auļi” ieraksts „Dižducis”, labākais akadēmiskās mūzikas albums Valsts Akadēmiskā kora „Latvija” (diriģents Māris Sirmais) un Ērika Ešenvalda CD „At the Foot of the Sky”.

Apvienotajā džeza un blūza mūzikas albumu kategorijā „Zelta mikrofonu” ieguva viena no starptautiski pazīstamākajām latviešu grupām „Latvian Blues Band”. Labākais elektroniskās mūzikas albums – „Koncerts 7 sintezatoriem”, kura producents un izpildītājs ir Kaspars Tobis. Par labāko alternatīvās mūzikas albumu atzīts grupas Elkupe ieraksts „Uzaust”.

No 12 vērtēšanai iesniegtajiem albumiem bērniem par veiksmīgāko atzīts dubultais „Gadapkārti. No vasaras līdz ziemai. Gadapkārti. No ziemas līdz vasarai” Ilgas Reiznieces audzēkņu izpildījumā.

Šogad apritē atgriezusies arī labākā hiphopa albuma nominācija, kurā balvu saņēma Pikaso par „Satikšanās vietu mainīt nedrīkst”. Jaunajā nominācijā Labākais koncertuzveduma un teātra mūzikas albums „Zelta mikrofonu” ieguva „Imants un Ziedonis” Latvijas Radio kora izpildījumā (diriģents Sigvards Kļava).

44 mūzikas videoklipu konkurencē par pārāko atzīts „Instrumentu” „Don’t Hold Onto Me”, bet kategorijā „Koncertieraksta video” – „Prāta vētras” „Vēl viena klusā daba”. Nominācijā „Labākā dziesma” sacentās 51 dziesma un par labāko tika atzīta Dona „Pēdējā vēstule”. Sīva konkurence bijusi arī nominācijā „Labākā debija”, kurā balvu saņēma dziedātājas UP ieraksts „SIREN”.

Nominācijā „Radiohits” uzvarētāju tradicionāli nosaka Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība (LaIPA), kas apkopo radiostaciju iesniegtās atskaites. Tāpat kā pērn, balvu saņēma Dona dziesma „Signāls”. 

Jau sesto gadu ikviens mūzikas cienītājs tirdzniecības parkā „Alfa” varēja nobalsot par savu „Gada dziesmu”. Ar pārliecinošu balsu vairākumu triumfēja un t/p piešķirto „Galactico” dāvanu karti 1500 eiro vērtībā saņēma Dons par dziesmu „Pēdējā vēstule”.

Ar balvu par mūža ieguldījumu Latvijas mūzikas attīstībā tika godināta leģendārā grupa „Pērkons”, kuras izpildītā „Mana dienišķā dziesma” kļuva par saviļņojošu ceremonijas noslēgumu.

0 komentāri

Komentāru nav