Inese Galante aicina pieteikties jaunos talantus

Inese Galante aicina pieteikties jaunos talantus
Publicitātes foto
06-03-2014 A+ A-
Turpinoties klasiskās mūzikas un džeza talantu konkursa „Ineses Galantes Talanti.LV” pirmajai kārtai, visu martu jaunie mūziķi aicināti pieteikties konkursā.

Līdz 31. martam dalībniekiem ir elektroniski jāiesūta saite uz video (youtube) ar brīvas izvēles programmas ierakstu līdz 10 minūtēm, kā arī jāaizpilda anketa konkursa mājaslapā.

Videomateriāla nofilmēšana un augšupielādēšana internetā mūsdienās ir plaši pieejama izmantojot, piemēram, mobilās tehnoloģijas. Konkursa organizatori akcentē, ka video var būt nofilmēts ar telefonu, turklāt šāda konkursa kvalitāte pirmajai kārtai būs pietiekama.

Konkursā var piedalīties vokālisti (bez vecuma ierobežojuma) divās kategorijās – klasiskais vokāls un džeza vokāls, kā arī instrumentālisti divās kategorijās – mūzikas skolu audzēkņi (visi instrumenti) un mūzikas vidusskolu audzēkņi (visi instrumenti). Uzaicinājums piedalīties konkursā tiks nosūtīts visām Latvijas mūzikas skolām, mūzikas vidusskolām un augstskolām.

Iesūtītos video izvērtēs žūrija, un labākie dalībnieki tiks aicināti uzstāties pusfinālā četrās Latvijas pilsētās.

Pusfināls notiks Cēsīs, Ventspilī, Rēzeknē un Rīgā.

Otrajā konkursa kārtā būs jāatskaņo brīvas izvēles divi kontrastējoši skaņdarbi līdz 15 minūtēm. Noklausīšanās notiks 6. un 9. maijā Rīgas 3. mūzikas skolā, 7. maijā Jāņa Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskolā, 8. maijā Ventspils mūzikas vidusskolā un 10. maijā Alfrēda Kalniņa Cēsu mūzikas skolā.

Labākie pusfinālisti nokļūs finālā Rīgā. Notiks arī skatītāju balsojums internetā, kas ļaus noteikt skatītāju simpātiju.

Konkursa kulminācija būs fināls, kas 18. maijā norisināsies Rīgā, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā.

Konkursu vērtēs profesionāla žūrijas komisija, kuras sastāvu apstiprina Ineses Galantes Fonds. Konkursa vērtēšanas kritēriji ir šādi: personība, repertuāra izvēle, mākslinieciskais izpildījums un tehniskais izpildījums. Balvās būs iespēja uzstāties festivālā „Summertime”, mācību stipendijas un naudas balvas.

Visās konkursa kategorijās tiks pasniegti godalgoto laureātu diplomi, naudas balvas pirmo triju vietu ieguvējiem – attiecīgi 500, 300 un 100 eiro apmērā. Tāpat pirmo trīs vietu ieguvēji katrā kategorijā balvā iegūs mācību stipendiju 100 eiro mēnesī uz pusgadu. Visnozīmīgākā balva visu četru kategoriju uzvarētājiem būs uzaicinājums uzstāties festivālā „Summertime – aicina Inese Galante” Dzintaru koncertzālē šī gada augustā. Apkopojot publikas balsojuma rezultātus tiks piešķirta „Publikas simpātijas” balva – 500 eiro ceļojuma dāvanu karte kāda mūzikas pasākuma apmeklējumam.

Papildu balva tiks pasniegta skolai, kura konkursam iesūtīs visvairāk pieteikumus – šī skola saņems balvā 500 eiro un 30 ielūgumus uz festivālu „Summertime – aicina Inese Galante”, kas šogad svinēs desmit gadu jubileju (11.–17. augusts). Atsevišķi tiks vērtētas reģionālās un Rīgas skolas.

Konkursu rīko Ineses Galantes fonds sadarbībā ar „Olainfarm” un ar Rietumu Bankas labdarības fonda atbalstu, kā arī ar „Latvijas Dzelzceļa” atbalstu.

Nolikums un papildu informācija par talantu konkursa norisi ir pieejama konkursa mājaslapā. Tajā arī tiks publicēti pusfinālam izvirzītie konkursa video.

 

0 komentāri

Komentāru nav