„The Sound Poets” un „Latvian Voices” Tallinas mūzikas nedēļā

„The Sound Poets” un „Latvian Voices” Tallinas mūzikas nedēļā
Publicitātes foto
07-03-2014 A+ A-
Marta beigās Igaunijas galvaspilsētā Tallinā notiks Baltijā un Ziemeļvalstīs lielākais iekštelpu festivāls un mūzikas gadatirgus – Tallinas mūzikas nedēļa (Tallinn Music Week). Trīs dienu garajā pasākumā Latviju pārstāvēs 13 grupas un mākslinieki, tostarp arī „The Sound Poets”, kas šogad ieguvuši Latvijas Mūzikas ierakstu gada balvu „Zelta mikrofons”, „Rīga 2014” muzikālais simbols – vokālā grupa „Latvian Voices”, grupa „Instrumenti” un citi.

Jau ziņots, ka Tallinas mūzikas nedēļa norisināsies no 27. līdz 29. martam.

Uz Tallinu dosies arī Latvijas elektroniskās mūzikas pārstāvis „Kodek”, eksperimentālais skaņu mākslinieks Toms Auniņš un duets „Elvi/Dunian”, dūdiņroka grupa „Sus Dungo”, hiphopa pārstāvji ansis un NiklāvZ, indī roka grupa „Momend”, kā arī „Uppfade” un „Ashnikko”.

Stāsta Latvijas Mūzikas attīstības biedrības/Latvijas Mūzikas eksporta izpilddirektore Agnese Cimuška: „Pagājušajā gadā Tallinas mūzikas nedēļas paneļdiskusijas laikā starptautiska žūrija vērtēja nejauši izvēlētas dziesmas.

„The Sound Poets” ieguva lielāko žūrijas atzinību, un visi žūrijas pārstāvji noteikti vēlējās saņemt albuma kopiju.”

„Šis notikums nozīmīgi ietekmēja grupas panākumus un ievērošanu starptautiskā līmenī. Varu tikai aicināt mūziķus no Latvijas nestāvēt malā, bet pieteikties un būt pamanītiem tik nozīmīgā industrijas pasākumā,” aicina Agnese Cimuška.
 
Savukārt nupat „Zelta mikrofonu” saņēmušās grupas „The Sound Poets” līderis Jānis Aišpurs stāsta: „Esam ļoti priecīgi par balvu, taču šobrīd noteikti nevaram atļauties snaust uz tās lauriem, jo cītīgi gatavojamies braucienam uz Tallinas mūzikas nedēļu. Tur uzstāsimies vismaz divas reizes un dziesmas pārsvarā dziedāsim angļu valodā, kas tapušas sadarbībā ar britu mūziķi, producentu Šonu Makgiju (Sean McGea). Tallinas mūzikas nedēļa ir lieliska iespēja satikt daudz mūzikas industrijas profesionāļu un paplašināt savu klausītāju loku.”


 

Atgādinām, ka iepriekšējos gados Latviju Tallinas mūzikas nedēļā pārstāvējušas grupas un mūziķi „Prāta vētra”, Goran Gora, „Soundarcade”, „Triānas parks”, Alise Joste, „Mona De Bo” un „Instrumenti”.

Kopš pirmā festivāla 2009. gadā Tallinas mūzikas nedēļa ir kļuvusi par Ziemeļvalstīs visplašāk apmeklēto un ietekmīgāko mūzikas profesionāļu saietu. Festivāla programmā šogad būs pārstāvēti 227 mākslinieki no 20 valstīm.

Paralēli Tallinas mūzikas nedēļas koncertiem un mūzikas industrijas konferencei notiks „TMW City Stage” programma, kas arī šogad piedāvās bezmaksas dienas un pēcpusdienas koncertus pilsētas grāmatnīcās, lielveikalos, kafejnīcās, galerijās, ierakstu veikalos un citās negaidītās vietās ar labu atmosfēru.

Tāpat norisināsies „TMW Tastes” restorānu festivāls, piedāvājot iepazīties ar pilsētnieku iecienītāko restorānu un ēdināšanas vietu īpašiem pavāru ēdieniem festivāla viesiem.

Festivāla trīs dienu biļete nopērkama „Biļešu servisa” kasēs, biļetes cena – 45,01 eiro.

Visa Tallinas mūzikas nedēļas programma un mākslinieki: www.tmw.ee.

0 komentāri

Komentāru nav