Sigulda – trešā skaistākā Eiropas mazpilsēta

Sigulda – trešā skaistākā Eiropas mazpilsēta
Mārtiņš Otto, Rīga 2014 . Siguldas pilsdrupas
07-03-2014 A+ A-
„Rīga 2014” oficiālā partnerpilsēta Sigulda atzīta par trešo skaistāko Eiropas mazpilsētu jeb trešo labāko tūrisma galamērķi starp Eiropas mazajām pilsētām (Europe’s Best Big-Time Small Destination 2014) aptaujā, ko rīkoja tiešsaistes viesnīcu rezervācijas sistēma „hotel.info” un ceļojumu portāls „Globalgrashopper.com”.

Sigulda aptaujā, kurā kopumā nobalsots vairāk nekā 46 000 reižu, palikusi aiz Portugāles Obidušas, kas ieņēmusi otro vietu, un pirmās vietas ieguvējas – Ribes, Dānijā.  

Pirmajā Eiropas skaistāko mazpilsētu desmitniekā iekļuvušas arī Mostara (Bosnija un Hercegovina), Ohrida (Maķedonija), Bleda (Slovēnija), Pozitāno (Itālija), Eriseira (Portugāle), Ronda (Spānija) un Halštate (Austrija).

Par Siguldu aptaujas veidotāji raksta, ka tā pazīstama kā „Latvijas Šveice” – gleznaina un šarmanta, ar viduslaiku pilsdrupām un leģendām apvītām alām. Sigulda tiek saukta par ziemas sporta un veselības centru, kurā kā centrālais objekts minēta Olimpiskā bobsleja trase. Pilsētas un Gaujas senlejas skati tiek dēvēti par idilliskiem un elpu aizraujošiem, bet viskrāšņāko iespaidu var gūt, izbraucot ar Latvijā vienīgo trošu vagoniņu pāri Gaujas senlejai.

„Globalgrasshopper.com” ir ceļojumu portāls, ko ikdienā apmeklē 6600 apmeklētāju. Tas ir saņēmis vairākus apbalvojumus kā viens no labākajiem un kvalitatīvākajiem ceļotājiem veltītās informācijas sniedzējiem. Savās publikācijās to iesaka arī tādi ietekmīgi tūrisma nozares izdevumi kā „National Geographic” un „Lonely Planet”. Savukārt „Hotel.info” ir viens no lielākajiem viesnīcu rezervācijas portāliem pasaulē, kura datubāzē pieejamas vairāk nekā 250 tūkstoši viesnīcu.

Atgādinām, ka Sigulda šogad ir Rīgas – Eiropas kultūras galvaspilsētas oficiālā partnerpilsēta, un visa gada garumā tā veido savu kultūras un izklaides programmu. Šajās dienās Siguldā noslēdzas Ziemas festivāls, sestdien, 8. martā, piedāvājot vērienīgu pasākumu „Ledus trašu zvaigznes un karaļi”, suminot Siguldas olimpiešus, kas šogad no Sočiem pārveduši mājās bronzas un sudraba medaļas, kā arī dažādas citas izklaides.

0 komentāri

Komentāru nav