Dramaturgu lugu lasījumu cikls „10 minūtes slavas"

Dramaturgu lugu lasījumu cikls „10 minūtes slavas
31-01-2012 A+ A-

Nevalstiskajā teātrī Dirty Deal Teatro 1.februārī plkst.19:00 norisināsies jau trešie lasījumi Latvijas jauno dramaturgu lugu lasījumu cikla „10 minūtes slavas” ietvaros. Ar sevi klausītājus iepazīstinās četri jauni un talantīgi autori.

„10 minūtes slavas” ir lugu lasījumu cikls, kura mērķis ir iepazīstināt teātra skatītājus ar Latvijas jaunajiem dramaturgiem. Lugu lasījumi notiek katra mēneša pirmajā trešdienā Dirty Deal Teatro. Katru mēnesi četri jaunie autori iepazīstina plašāku publiku ar sevi un savu topošo lugu, dalās iespaidos ar klausītājiem un viens ar otru, kā arī cīnās par naudas balvu. Tās ieguvēju ik reizi nosaka publika, veicot balsojumu. Pagājušā mēneša lasījumos par klausītāju favorītu kļuva Rūdolfs Mings. Mings kopā ar pārējiem ikmēneša lasījumu uzvarētājiem piedalīsies cikla noslēguma lasījumos jūnijā. Noslēguma lasījumos tiks izvēlēts viens dramaturgs, kura darbu nākamajā sezonā iestudēs Dirty Deal Teatro.

Lasījumu cikla mērķis ir atgriezeniskās saiknes veidošana starp mākslas darba uztvērēju un autoru. Piedalīšanās šādos lugu lasījumos ir vērtīga pieredze jaunajiem dramaturgiem – tā viņiem ir iespēja parādīt savu darbu plašākai auditorijai. Tāpat tas ir interesanti klausītājiem – ar savu viedokli viņi piedalās jaunas lugas tapšanā. Lasījumi var kļūt par labu sākuma punktu arī kāda dramaturga un režisora savstarpējai sadarbībai, atrodot kopīgu valodu, lai turpmāk strādātu pie jauniem projektiem.

Ieeja lasījumos ir bez maksas.

Pieteikties dalībai nākošā mēneša lasījumos iespējams līdz 26.februārim. Sīkāka informācija par pieteikšanos – nevalstiskā teātra Dirty Deal Teatro mājaslapā www.dirtydeal.lv/teatro

Projekts norisinās sadarbībā ar Latvijas Dramaturgu ģildi un Valsts Kultūrkapitāla fondu.

Video no iepriekšējiem lugu lasījumiem:

0 komentāri

Komentāru nav