„Lilioma” pirmizrāde – jau svētdien

„Lilioma” pirmizrāde – jau svētdien
Gunārs Janaitis . skats no Nacionālā teātra izrādes „Lilioms”
25-04-2013 A+ A-
Svētdien, 28. aprīlī, Latvijas Nacionālajā teātrī – pirmizrāde Ferenca Molnāra „Liliomam” Edmunda Freiberga režijā. Lilioma lomā: Kaspars Dumburs un Ivars Kļavinskis.

„Atkal, atkal ir debesis pušu” – ir ne tikai Nacionālā teātra himna ar leģendāro Imanta Kalniņa mūziku un Māra Čaklā vārdiem, bet arī Liliomabrīvā un nepieradināmā karuseļa iekšāsaucējadziesma, kas aicina pacelties pāri ikdienas rūpēm un aizmirst vilšanās brīžus. 20. gadsimta sākuma mīlestības stāsts iz kādas ungāru pilsētas nomales ikdienas pārtaps stāstā, ko režisors Edmunds Freibergs veltīs visiem mums, kam patīk sapņot par mīlestību un prieku, jo „viena vieta uz brieža vēl brīva – tieši Jums!”

„Viens no būtiskākajiem mākslas uzdevumiem ir dot cilvēkiem emocijas. Šodien cilvēki ir diezgan lielā emociju badā. Šī izrāde ir par vienkāršiem pilsētas nomales ļaudīm, kuru dzīve rit diezgan vienmuļi, bet viņu emocijas ir dziļas un patiesas. Man šķiet, ka šai izrādei ir silta dvēsele un varētu skatītājus aizkustināt,” domā izrādes režisors Edmunds Freibergs.

Mārcis MaņjakovsFičūrs, Ivars KļavinskisLilioms. Foto: Gunārs Janaitis

Lomās: Inga Misāne-Grasberga, Agnese Kostigova, Marija Bērziņa, Madara Saldovere, Juris Hiršs, Juris Jope, Zane Jančevska, Daiga Gaismiņa, Mārcis Maņjakovs, Ainārs Ančevskis, Normunds Laizāns, Indra Burkovska, Rasma Garne, Arturs Krūzkops, Kaspars Aniņš, Voldemārs Šoriņš, Jānis Skanis, Uldis Norenbergs, Sanita Pušpure, Mārtiņš Egliens, Egils Melbārdis, Uldis Dumpis, Ģirts Jakovļevs, Voldemārs Šoriņš.

Izrāde „Lilioms” Latvijas Nacionālajā teātrī ir bijusi populāra pagājušā gadsimta septiņdesmitajos gados Alfreda Jaunušana režijā, un nu jau par leģendām kļuvuši tā laika Liliomi Ģirts Jakovļevs un Uldis Dumpis. Jūlijas lomā bija Astrīda Kairiša, Muškātne – Helēna Romanova vai Elza Radziņa.

0 komentāri

Komentāru nav