Svinēt ziemu! Pavasarīgā noskaņā noslēdzies Siguldas Ziemas festivāls

Svinēt ziemu! Pavasarīgā noskaņā noslēdzies Siguldas Ziemas festivāls
Kaspars Garda, Rīga 2014
09-03-2014 A+ A-
Lai gan pavasaris šogad pieteicies neparasti agri, Siguldā tas netraucē svinēt ziemu. Patiesībā tas tikai palīdz – kas var būt vēl jaukāk, kā laiski sauļot degunu un smieties par pavasara vēju, kamēr Bobsleja un kamaniņu trasē traucas mūsu ziemas sporta veidu zvaigznes un karaļi – skeletonisti, bobslejisti un kamaniņbraucēji. Apgleznot bobu, izkalt savu sportisko monētu, vērot Mākslas akadēmijas studentu koka skulptūru tapšanu, uzraut kādu danci un paturēt rokās olimpisko medaļu – šī ir tikai daļa no iespējām, ko piedāvāja Ziemas festivāls, kas Siguldā norisinājās no 1. līdz 9. martam.

Festivāla kulminācija – pasākums „Ledus trašu zvaigznes un karaļi” – kuplā skaitā apmeklētājus pulcēja Starptautiskajā sieviešu dienā – 8. martā. Un tas, ka sestdienā zelta rudens un ievziedu laika pilsētā līdz šim siltākajā pavasara dienā autosatiksme ir gandrīz kā Brīvības ielā, Rīgā, nav nekāds pārsteigums, jo Sigulda godam nes arī Latvijas neoficiālās Ziemas galvaspilsētas titulu, to šogad īpaši uzspodrinot ar siguldiešu sudraba un bronzas olimpiskajām medaļām.

Visi sporta entuziasti un karsēji Siguldas Bobsleja un kamaniņu trasē 8. martā varēja paspiest roku un personiski teikt paldies par emociju gammu, ko Soču olimpiskajā trasē sagādāja gan Martins un Tomass Dukuri, gan Mārtiņš Rubenis, gan Oskars Ķibermanis, Oskars Melbārdis, Daumants Dreiškins un citi. To arī Siguldas Bobsleja un kamaniņu trases apmeklētāji nekautrējās darīt – tapa foto piemiņai, tika dalīti autogrāfi, kā arī svarā un svarīgumā novērtētas divas Martina Dukura sudraba medaļas – nupat Sočos iegūtā un Vankūveras olimpiādes guvums 2010. gadā.

 

Tikmēr garām zibēja bobsleja kamanu sarkanbalti sarkanie raksti, paraugnobraucienā gandrīz gaismas ātrumā aizplīvoja Tomass Dukurs... Jā, jā, aizplīvo, jo skatītāju priekam pazīstamais skeletonists trasē bija nolēmis doties stilizētā tautastērpā. Un nopietni nenopietnos braucienos profesionāli sportisti pierādīja savas prasmes nobraucienos uz sniega lāpstām, bet pavāri Siguldas Bobsleja un kamaniņu trasi iemēģināja ar pannām, turklāt saņēma par to godalgas.

Paralēli olimpiešu sumināšanai Siguldā tika izcīnīta arī kāda balva – „Latvijas Gāzes kauss”, ko uz goda pjedestāla pasākuma noslēgumā saņēma Daumanta Dreiškena ekipāža. Te neklusē arī fani un izvelk rūpīgi gatavotos plakātus – „Daumant, no Soču sudraba līdz zeltam Phjončhanā!”.

Siguldas Ziemas festivāla devīze: „Vairāk sporta, vairāk mākslas, vairāk izklaides”, un olimpiski priecīgajā gaisotnē netiek aizmirsts arī par abiem pēdējiem. Siguldas Bobsleja un kamaniņu trasē sporta karsējus izklaidēja grupas „Ivo Fomins Band” un „Muravejs & Muffins”. Savukārt pilsētas stacijas laukumā uz „Radio7” skatuves jau no dienas vidus muzicēja vietējie mākslinieki – siguldieši Kārlis Kazāks un Gints Sola, kā arī viesi „APMJ”. Turpat tapa arī sportiskas skulptūras, ko veidoja Latvijas Mākslas akadēmijas studenti – stilizēts snovbordists, koka olimpiskā lāpā un azartiskā grimasē savilkta sportista seja. Mākslinieciski noskaņotie varēja ar savu otas triepienu „uzfrišināt” apgleznošanai atvēlētās bobsleja kamanas, bet nosalušie sildīties, dejojot kopā ar Siguldas Jauniešu iniciatīvu centra „Mērķis” jauniešiem.

 

Atgādinām, ka Siguldas koncertzāles „Baltais flīģelis” izstāžu telpā kopš 8. marta atvērta fotoizstāde „Varenie spēki no Latvijas”, kurā aplūkojamas Ilmāra Znotiņa, Aivara Liepiņa, Romāna Kokšarova un Zigismunda Zālmaņa fotogrāfijas, protams, no Latvijas Olimpiskās komandas dalībnieku piedzīvojumiem, uzvarām un pārbaudījumiem Soču ziemas olimpiskajās spēlēs.

Jau 9. martā ir Ziemas festivāla noslēguma diena – Siguldas novada Kultūras centrā tiks izrādītas divas filmas – Lailas Pakalniņas dokumentāla komēdija „Sniegs” un „Ghetto Games” filma „Gheto Family”, savukārt „Baltajā flīģelī” muzicēs zviedru mūsdienu tautas mūzikas grupas „Groupa”.

Ziemas festivāls ir daļa Siguldas – „Rīga 2014” oficiālās partnerpilsētas – 2014. gada programmas.

0 komentāri

Komentāru nav