Latvijas labāko koru sacensībā „Latvija dzied!” uzvar „Sōla”

Latvijas labāko koru sacensībā „Latvija dzied!” uzvar „Sōla”
LTV/100 g kultūras . Raidījuma „Latvija dzied!” uzvarētāji – LKA jauktais koris „Sōla”
Svētdienas, 9. marta, vakarā LTV projektā „Latvija dzied!” par iespēju pārstāvēt Latviju labāko Eiropas koru sadziedāšanās koncertā Vīnē 9. maijā sacentās 2013. gada XXV Vispārējo latviešu Dziesmu un XV Deju svētku koru konkursa „Koru kari” uzvarētāji – Lielās balvas, pirmās un otrās vietas ieguvēji „Sōla”, „Balsis”, „Maska”, „Emīla Dārziņa jauktais koris” (bijušais „Swedbank koris”) un „Austrums”. Sīvā sacensībā, summējot žūrijas vērtējumu un skatītāju balsojumu, uzvarēja Kaspara Ādamsona vadītais LKA jauktais koris „Sōla”.

Katrs koris nacionālās atlases konkursā tika aicināts uzstāties ar vienu latviešu tautasdziesmu un autordziesmu pēc pašu izvēles. Koru sniegumu vērtēja Valsts akadēmiskā kora „Latvija” mākslinieciskais vadītājs Māris Sirmais, aktrise un režisore Rēzija Kalniņa un mūziķis un arī kordiriģents Jānis Šipkēvics.

Jāņa Ozola vadītā Babītes jauniešu kora „Maska” abus priekšnesumus – latviešu tautasdziesmu „Dindaru, dandaru, ozoliņ” un oriģinālskaņdarbu „Solanum Tuberosum” – žūrija novērtēja ar 29 punktiem, Rīgas Latviešu biedrības kamerkoris „Austrums” (diriģents – Ārijs Šķepasts) par dziesmām „Lauztās priedes” (E. Dārziņš) un latviešu tautasdziesmas „Skaisti dziedi, lakstīgala” apdari izpelnījās 25 balles, Latvijas Kultūras akadēmijas jauktais koris (diriģents – Kaspars Ādamsons) iepriecināja ar latviešu tautasdziesmu „Tumša nakte” un Jura Kulakova dziesmu no grupas „Pērkons” repertuāra „Mēs pārtiekam viens no otra”, vērtējumā saņemot 29 balles. Jauniešu koris „Balsis” (diriģents – Ints Teterovskis) šim vakaram bija izvēlējies latviešu tautasdziesmas „Labvakari, rudzu lauki” apdari un Valta Pūces dziesmu „Augu nakti”, no žūrijas saņemot 27 balles, bet Artūra Ancāna jauktais koris, kas dziedāja E. Dārziņa dziesmu „Sapņu tālumā” un latviešu tautasdziesmu Ērika Ešenvalda apdarē „Seši mazi bundzinieki”, saņēma 26 balles.

 

„Esmu saviļņots un patīkami pārsteigts! Un priecājos par to, ka ne tikai „Sōlai”, bet arī pārējiem koriem šovakar izdevās parādīt, cik skanīgi un labi esam un cik forši ir dziedāt,” saņemot ceļazīmi uz Vīni no kultūras ministres Daces Melbārdes rokām, teica Kaspars Ādamsons, apsolot Vīnē sevi un Latviju parādīt no labākās puses.

Atgādināsim, ka līdzās citām Eiropas Savienības valstīm Latvijas Televīzija sadarbībā ar Latvijas Nacionālo kultūras centru un nodibinājumu „Rīga 2014” tika aicināta izvēlēties arī Latvijas vislabāko jaukto amatieru kori valsts pārstāvēšanai Eiropas koru sadziedāšanās pasākumā – Eiropas Raidorganizāciju apvienības (EBU) organizētajā Eiropas valstu labāko jaukto koru sadziedāšanās pasākumā Vīnē 2014. gada 9. maijā – Eiropas dienā.

Pasākums tiek rīkots ar mērķi aktualizēt Eiropas koru kultūras tradīcijas iespējami plašākā auditorijā, veicinot sadarbību un stimulējot vēlmi izzināt dažādo Eiropas valstu kultūras mantojumu. Koncerts Vīnes pilsētas Rātslaukumā atklās prestižo Vīnes mūzikas festivāla nedēļu (Wienner Festwochen 2014).

Šo koncertu tiešraidē varēs vērot arī Latvijā.

0 komentāri

Komentāru nav