Jūgendstila muzejā svinēs Viļa Plūdoņa 140. jubileju

Jūgendstila muzejā svinēs Viļa Plūdoņa 140. jubileju
Publicitātes foto . Rīgas Jūgendstila muzejs
10-03-2014 A+ A-
Rīgas Jūgendstila muzejā trešdien, 12. martā, plkst. 17.00, svinot latviešu dzejnieka Viļa Plūdoņa 140 gadu jubileju, notiks pazīstamajam literātam veltīts pasākums, kultūras portālu „Rīga 2014” informē muzeja pārstāvji.

Pasākumā literatūras zinātnieki sniegs ieskatu Viļa Plūdoņa dzīves un daiļrades mazāk zināmās lappusēs, savukārt komponists Jānis Lūsēns un operdziedātāja Kristīne Zadovska Viļa Plūdoņa dzeju atdzīvinās mūzikā.

Dzejnieka 140 gadu jubilejai veltītajā pasākumā Rīgas Jūgendstila muzejā par rakstnieka dzīvi un darbiem stāstīs literatūrvēsturnieks Viesturs Vecgrāvis, literatūrzinātniece Sandra Ratniece, kas būs arī pasākuma vadītāja, kā arī Rēzeknes Augstskolas studente Krista Aivare. Apmeklētājiem būs iespēja uzzināt daudz jauna par Viļa Plūdoņa dzeju bērniem, poēmām, balādēm un citiem darbiem.

Interesantu Viļa Plūdoņa daiļrades šķautni solās atklāt stāstījums par rakstnieka aizraušanos ar bioloģiju, kuras ietekmē tapis viens no izcilākajiem literārā jūgendstila paraugiem „Fantāzija par puķēm”.

Ieeja pasākumā ar derīgu ieejas biļeti muzejā.

Latviešu dzejnieks un skolotājs Vilis Plūdonis dzimis 1874. gada 9. martā. Viņa pazīstamāko darbu vidū ir poēmas „Divi pasaules”, „Atraitnes dēls”, „Uz saulaino tāli”. Īpaši iecienīta ir viņa dzeja bērniem, kas bijusi par iedvesmas avotu gan komponistiem, gan vēlāk arī animācijas filmu autoriem. Vilis Plūdonis strādājis par skolotāju Rīgas pilsētas 1. ģimnāzijā, kā arī bijis aktīvs sabiedriskais darbinieks.

0 komentāri

Komentāru nav