Meklē aktierus pirmajai latviešu 3D filmai

Meklē aktierus pirmajai latviešu 3D filmai
Publicitātes foto
Turpinot darbu pie pirmās latviešu 3D filmas „Rīga – 2041” projekta, filmēšanas komanda aicina pieteikties aktierus dažādām lomām, informēja filmas „Rīga – 2041” komunikācijas konsultante Sabīne Zālīte.

Lomu atveidošanai tiek meklēti gan vīrieši, gan sievietes vecumā no 20 līdz 60 gadiem.

Interesentiem, kuri vēlas piedalīties filmas „Rīga – 2041” uzņemšanā, līdz 14. martam jānosūta pieteikums uz e-pastu „3dkastings@gmail.com”. Tajā jānorāda vārds, uzvārds, vecums, prasmes un dotības, piemēram, dejošana, mākslas vingrošana, kā arī jāapraksta motivācija filmēties pirmajā latviešu 3D filmā. Ieteicams pieteikumā aprakstīt iepriekšējo pieredzi aktiermākslā kino, teātrī vai reklāmā, kas tiks uzskatīta par priekšrocību, tomēr arī pretendenti bez iepriekšējas pieredzes aktiermākslā tiks aicināti ierasties uz provēm.

Pieteikumam obligāti jāpievieno divas savas fotogrāfijas – viena pilnā augumā, otra – portrets. Visiem pretendentiem informācija par aktieru atlasi tiks nosūtīta līdz 15. martam, savukārt proves norisināsies svētdien, 16. martā.

Jau ziņots, ka novembrī pirmizrādi piedzīvos pirmā Latvijā uzņemtā stereoskopiskā jeb 3D filma „Rīga – 2041”.

Filma tiks uzņemta Latvijā vēl minimāli attīstītajā zinātniskās fantastikas jeb „Sci-Fi” filmu žanrā. Filmēšanas komanda izstrādājusi īpašas tehnoloģijas, kas piešķir filmai telpiskumu, maksimāli reālistiski vizualizējot sižetu trīs dimensijās.

Filmā „Rīga – 2041” apvienoti vairāki savstarpēji nesaistīti stāsti, kas ataino cilvēku meklējumus pēc laimes. To attēlošanai izmantoti 50. gadu zinātniskās fantastikas filmu stilistikas elementi. Filmas darbība norisinās Rīgā, pilsētā, kuru ir pārņēmis laimes kults. Tiek reklamēti dažādi izgudrojumi un tehnoloģijas, kas atrisinātu ikkatra cilvēka problēmas. Filmas varoņi ceļo laikā, lai atgūtu jaunības mīlestību, projekcijas aizstāj reālus cilvēkus, laimes dakterīši ir pieprasīta profesija. Atbildēt, vai nākotnē laime rodama tehnoloģiskos risinājumos, vai tomēr jāklausa senajam ticējumam, ka katrs pats ir savas laimes kalējs, būs katra skatītāja paša rokās.

Filmas „Rīga – 2041” uzņemšanā kopīgā darbā vienojas četri režisori, kuriem stereoskopiskais 3D formāts ir jauns izaicinājums.

Savu redzējumu filmā atklās latviešu režisors Kārlis Vītols, kurš līdz šim plašāk bijis zināms kā animācijas filmu režisors un mākslinieks. Filmas uzņemšanā piedalās režisors Pēteris Rozītis, kurš iepriekšējo filmēšanas pieredzi guvis, veidojot īsfilmas un darbojoties reklāmas industrijā.

Filmēšanas komandā piedalās arī latviešu režisors Didzis Eglītis, kurš kā plaša spektra kinoindustrijas darbinieks iepriekšēju pieredzi guvis, veidojot dokumentālās filmas un īsfilmas, kā arī strādājis reklāmas jomā. Eglītis pēta iespējas ar pašdarinātiem rīkiem uzņemt filmas 3D formātā. Komandai pievienojusies arī režisore no Rumānijas, kura pabeigusi Londonas filmu skolu un līdz šim ir uzņēmusi vairākas īsfilmas.

Filmas izveidi organizē virtuālā studija „URGA” un „Fresh Step Productions” sadarbībā ar „Vides filmu studiju” un „Botnia Film”. Filmas uzņemšanu atbalsta nodibinājums „Rīga 2014”. Filma iekļauta Rīgas – Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas tematiskajā līnijā „Okeāna alkas”. Filmas scenārija ideju atlases nolūkos 2013. gada janvārī tika īstenots starptautisks ideju konkurss.

0 komentāri

Komentāru nav