LNSO aicina uz koncerta „Romantisms mūzikā” ģenerālmēģinājumu

LNSO aicina uz koncerta „Romantisms mūzikā” ģenerālmēģinājumu
Publicitātes foto . Koncerta solists – pianists Andrejs Osokins
11-03-2014 A+ A-
Čaikovska klavierkoncerta leģendārās ievadtaktis, Salomes kārdinājums un dona Žuana valdzinājums – to visu 14. martā plkst. 10.00 ģenerālmēģinājumā ar publiku un plkst. 19.00 koncertā Lielajā ģildē piedāvās Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris. Pie diriģenta pults – plašas dvēseles un plaša žesta īpašnieks Modests Pitrēns, bet Čaikovska Pirmajā klavierkoncertā solists būs daudzu prestižu starptautisku konkursu laureāts Andrejs Osokins.

Rihardu Štrausu šogad atceramies 150. dzimšanas dienā, tādēļ šā komponista daiļrade būs pārstāvēta ar trim opusiem. Vispirms žirgtā un tēlainā simfoniskā poēma „Dons Žuans”, ko komponējis 24 gadus vecs jauneklis un kas momentāni guva plašas publikas atzinību. Skanēs arī Salomes deja no operas „Salome”, kas savulaik negaidītā kārtā tika uzņemta ar milzu atsaucību, neņemot vērā visai fizioloģisko sižetu un mūzikas netradicionāli ekspresīvo risinājumu. Visbeidzot – valšu svīta no operas „Rožu kavalieris”, par kuru slavenais amerikāņu mūzikas žurnālists Alekss Ross saka: „Tā ir komēdija, kas ataino 18. gadsimta Vīni, pilna apzinātas, pārsmalcinātas melanholijas, veidota pēc Mocarta „Figaro kāzu” un „Così fan tutte” parauga.”

Biļetes uz LNSO koncerta ģenerālmēģinājumu pieejamas Lielās ģildes biļešu kasē, „Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās un internetā.

Informācija par papildu vietām pa tālr.: 67213643 vai rakstot uz e-pastu kase@lnso.lv.

0 komentāri

Komentāru nav