Izsludina pieteikšanos meistarklasei grāmatu veidošanā

Izsludina pieteikšanos meistarklasei grāmatu veidošanā
Publicitātes foto
11-03-2014 A+ A-
Līdz 1. aprīlim fotogrāfi, ilustratori, dizaineri un citi radošo jomu pārstāvji aicināti pieteikties meistarklasei grāmatu veidošanā, kuru vadīs fotogrāfs un grāmatsējējs Niko Baumgartens (Nico Baumgarten). Darbnīca notiks maijā projekta „Self Publish Riga” ietvaros un ir daļa no „Rīgas Fotomēneša 2014”.

Mākslas pasaulē lielu ievērību ir izpelnījies termins „artist’s book” (angļu. val. mākslinieka grāmata), kas apzīmē grāmatas, kuras veidotas kā mākslas objekti, akcentējot formas un satura mijiedarbību mākslinieka vēstījuma veidošanā. Meistarklases mērķis ir palīdzēt dalībniekiem atrast vislabāko veidu, kā pārveidot konkrēto mākslas projektu grāmatas formātā, kā arī apgūt nepieciešamās prasmes, lai spētu to īstenot. Darbnīcas noslēgumā katrs dalībnieks būs izveidojis grāmatas maketu. Darbnīcā radītie izdevumi piedalīsies pašizdoto grāmatu un grāmatu maketu izstādē „Self Publish Riga”, kas notiks no 9. līdz 11. maijam „Rīgas Fotomēneša” laikā.

Savukārt meistarklase notiks no 3. līdz 7. maijam Rīgā. Lai tajā piedalītos, jāiesniedz pieteikums, norādot projektu, kuru dalībnieks vēlas pārveidot grāmatā. Tiks izvēlēti divpadsmit meistarklases dalībnieki, un darbnīca notiks angļu valodā.

Papildu informācija par meistarklasi un pieteikšanos atrodama šeit.

Niko Baumgartens (Nico Baumgarten, Vācija, 1981) ir neatkarīgs fotogrāfs un grāmatu veidotājs. Studējis fotogrāfiju IDEP Barselonā un grāmatu iesiešanu CFP Bauer Milānā; izdevis trīs grāmatas mazā tirāžā, kuras pats arī ir iesējis – „Berlusconians/No Berlusconians” (2011), „Leer” (2013) un „ma almeno ci sei tu amore mio” (2013). Niko ir pasniedzis ar fotogrāfiju un grāmatu iesiešanu saistītas darbnīcas Berlīnē, Rīgā, Karakasā, Riodežaneiro un Amsterdamā.

Vairāk informācijas atrodams Niko Baumgartena mājaslapā

Darbnīcu rīko biedrība ISSP, un tā ir daļa no „Rīgas Fotomēneša 2014” un „Rīga 2014” – Eiropas kultūras galvaspilsētas – programmas.

Pasākumu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds, Gētes institūts, „Fotokvartāls”, FOLD, „kim?” Laikmetīgās mākslas centrs, Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs un „Hewlett-Packard”.

0 komentāri

Komentāru nav