Pagarināts eseju konkursa „Manas sajūtas stāsts” iesniegšanas termiņš

Pagarināts eseju konkursa „Manas sajūtas stāsts” iesniegšanas termiņš
Publicitātes attēls
11-03-2014 A+ A-
Rīgas – Eiropas kultūras galvaspilsētas projekta 3D karnevāls „Sajūtu konteineri” un interneta bibliotēkas „Atlants.lv” rīkotajā eseju konkursā „Manas sajūtas stāsts” līdz šim iesniegts jau vairāk nekā 200 eseju. Ņemot vērā lielo skolu audzēkņu atsaucību, konkursa rīkotāji ir nolēmuši pagarināt iesniegšanas termiņu par nedēļu – līdz 17. martam.

Konkursa organizatori aicina ikvienu skolēnu izmantot iespēju un pastāstīt par brīžiem, kad „skudriņas skrien pa muguru”.

Ar konkursa starpniecību dalībnieki iesaistās Eiropas kultūras galvaspilsētas gada notikumā, jo visas esejas papildinās stāstu kolekciju, kurā gluži kā Dainu skapī tiek krātas spilgtākās, pozitīvākās un iedvesmojošākās dzīves sajūtas.

Konkursa sadarbības partneris „Western Digital” uzvarētājam ir sarūpējis vienreizēju stipendiju 350 eiro apmērā, savukārt uzvarētāja literatūras skolotājs saņems 150 eiro lielu prēmiju.

Otrās un trešās vietas ieguvēji saņems vienreizējas stipendijas 200 un 150 eiro apmērā, bet viņu literatūras skolotāji atbilstoši 100 un 50 eiro prēmijas. Tāpat arī būs dažādas pārsteiguma un veicināšanas balvas no dāvanu servisa „Lieliska dāvana”, interneta žurnāla „Satori”, interneta bibliotēkas „Atlants.lv”, biļešu servisa „BezRindas.lv” un projekta kuratoriem – „Jura Podnieka studijas”, par kurām galvenokārt cīnīsies tie jaunieši, kas savus sajūtu stāstus būs papildinājuši ar pašu veidotu video vai fotogrāfijām.

Šogad konkursa darbus vērtē projekta 3D karnevāls „Sajūtu konteineri” režisori Roberts Rubīns un Didzis Eglītis, rakstniece Nora Ikstena, dziedātājs Goran Gora un aktrise Katrīne Pasternaka.

Reģistrācija un eseju iesniegšana konkursam norisinās tīmekļa vietnē atlants.lv. Turpat pieejams konkursa nolikums un apskatāmas visas iesniegtās esejas. Ikvienam interesentam tiek piedāvāta iespēja piedalīties konkursam iesniegto eseju vērtēšanā – publikas vērtējums veidos pusi no eseju kopvērtējuma, savukārt otru pusi – žūrijas vērtējums.

3D karnevāls „Sajūtu konteineri” ir pirmais radošo industriju mijiedarbības rezultātā radītais projekts Latvijā, apvienojot arhitektūru, 3D stereogrāfiju, skaņu, gaismu, smaržu un tausti. Sajūtu konteineros gluži kā Dainu Skapī tiek krātas cilvēku atmiņas par pašām īpašākajām sajūtām – reālām un iluzorām. Projekta ietvaros tiks radītas 7 sajūtu istabas, kurās apmeklētājiem būs iespēja ceļot laikā no bērnības līdz mūžībai. Sajūtu konteineru atklāšana paredzēta šā gada jūnijā.

Projektu īsteno Jura Podnieka studija, atbalsta nodibinājums „Rīga 2014”, Rīgas dome, „Lattelecom”, „Western Digital”, kā arī „inbox.lv”, „spoki.tvnet.lv” un „ISIC Latvia”.

0 komentāri

Komentāru nav