Rīgā viesosies vācu elektroniskās mūzikas mākslinieks Babičs

Rīgā viesosies vācu elektroniskās mūzikas mākslinieks Babičs
Publicitātes foto
12-03-2014 A+ A-
Rīgā, klubā „Secret Garden”, pēc Latvijas kompānijas „Amber Muse” uzaicinājuma 12. aprīlī uzstāsies elektroniskās mūzikas mākslinieks Roberts Babičs no Vācijas, kultūras portālu „Rīga 2014” informē pasākuma rīkotāji.

Roberts Babičs ir poļu izcelsmes vācu mūziķis un skaņu inženieris. Vairāk nekā divdesmit gadu ilgas karjeras laikā viņš spēlējis dažādu stilu elektronisko mūziku – no acid house līdz minimal techno. Roberts Babičs uz klubu skatuvēm startējis ar pseidonīmiem Rob Acid, Acid Warrior, Department of Dance un Sontec un citiem.

Kā akcentē pasākuma rīkotāji, Roberts Babičs nekad nespēlē dīdžeja setus – sniedzot tikai un vienīgi dzīvās uzstāšanās. Daudzi pazīstami mūsdienu autori uzskata viņu par elku un iedvesmas avotu ne tikai skanējuma un producēšanas īpašību dēļ.  

R. Babičs sāka rakstīt mūziku 1990. gadu sākumā, kad acid house bija īpaši populārs. 1993. gadā viņa pirmais ieraksts ar vārdu Rob Acid „Happy Answer” kļuva par populāru klubu hitu, kas atspoguļojās arī tālaika deju topos. Turpmāk Roberts Babičs uzstājās kā Acid Warrior, kā arī izdeva savus ierakstus izdevniecībās „Kompakt”, „Treibstoff”, „Audiomatique” un paša dibinātajā „Junkfood”.

Jau sākoties jaunajai tūkstošgadei, mainījās Roberta Babiča radošais piegājiens un vairāk uzmanības tika vērsts mūzikas melodiskumam un skanējuma kvalitātei. Viņš izveidoja jaunu izdevniecību „Shortcut”, un 2007. gadā ar savu īsto vārdu izdeva ceturto albumu „A Cheerful Temper”, kurā meistarīgi savija kopā elektroniku, techno, minimal un klasisko house. Pēc trim gadiem iznāca R. Babiča albums „Immortal Changes”, ko „DJ Magazine” raksturoja kā „organiska „grūva” un brīnišķīgu elektronisko melodiju savienību”.

Dzīvās uzstāšanās vienmēr ir bijušas galvenās R. Babiča mūzikas pašizteiksmes īpašības – improvizācija, nevis iepriekš sagatavotu elementu atskaņošana, padara katru viņa dzīvo šovu unikālu. „Ar nepārtrauktu attīstību un skanējuma uzlabošanu,

Roberts Babičs sev ir nodrošinājis pelnītu vietu starp elektroniskās mūzikas novatoriem un pionieriem,” raksta pasākuma rīkotāji  „Amber Muse”.

Biļetes iepriekšpārdošanā pieejamas „Resident Advisor” mājaslapā. Biļešu sākumcena – 7 eiro.

0 komentāri

Komentāru nav