Pirmo reizi Latvijā – Eiropas jauniešu filmu diena

Pirmo reizi Latvijā – Eiropas jauniešu filmu diena
kadrs no filmas „Kājām gaisā”
26-04-2013 A+ A-
Kinoteātrī „Splendid Palace” 5. maijā pirmo reizi Latvijā notiks Eiropas jauniešu filmu diena, kurā bērnu un jauniešu auditorijai bez maksas tiks piedāvātas trīs Eiropas filmas.

Turklāt visiem skatītājiem būs iespēja kļūt par Eiropas Kinoakadēmijas (EKA) jauniešu auditorijas žūrijas dalībniekiem un noteikt uzvarētāju.

Visas dienas garumā EKA jauniešu auditorijas žūrija darbosies vienlaikus deviņās Eiropas pilsētās, un tās virtuāli savienosies plkst. 21.00, kad katras pilsētas žūrija paziņos savu lēmumu „Skype” tiešraidē. Latviju šajā virtuālajā ceremonijā pārstāvēs Jāņa Norda filmas „Mammu, es tevi mīlu” galvenie varoņi Kristofers Konovalovs un Matīss Livčāns.

Programmā iekļautas trīs 2012. gada filmas jauniešu auditorijai. „Veikals pašnāvniekiem” ir franču režisora Patrisa Lekonta pirmā animācijas filma, viena no viņa līdz šim zināmākajām filmām ir „Meitene uz tilta” ar Vanesu Paradī galvenajā lomā. Vācu režisora Bernda Zahlinga filma „Kājām gaisā” ir balstīta viņa ģimenes konsultanta darba pieredzē un stāsta par jauniešu attiecībām ar vienaudžiem un pieaugušajiem. Savukārt holandiešu režisora Vinsenta Bala piedzīvojumu filmā „Zigzag puika” vienu no galvenajām varonēm atveido slavenā aktrise Izabella Roselīni.

Pēc katras filmas noskatīšanās skatītāji būs aicināti iesaistīties diskusijā un pēc tās – veikt balsojumu. Diskusiju vadīs mūziķis un TV3 raidījuma „Kinomānija” vadītājs Kaspars Zlidnis.

Jauniešu filmu diena vienlaikus notiks Rīgā, Kopenhāgenā (Dānija), Erfurtē (Vācija), Izolā (Slovēnija), Londonā (Lielbritānija), Sofijā (Bulgārija), Turīnā (Itālija), Valletā (Malta) un Vroclavā (Polija).

Eiropas jauniešu filmu diena iezīmē sadarbību ar Eiropas Kinoakadēmiju, gatavojoties balvas pasniegšanas ceremonijai Rīgā 2014. gada decembrī.

Pasākumu Latvijā rīko Nacionālais Kino centrs sadarbībā ar Eiropas Kinoakadēmiju, nodibinājumu „Rīga 2014” un SIA „Rīgas Nami”.

0 komentāri

Komentāru nav