Pustūkstotis kartupeļu podiņā šovasar savas mājas atradīs visā pasaulē

Pustūkstotis kartupeļu podiņā šovasar savas mājas atradīs visā pasaulē
Kaspars Garda, Rīga 2014
12-03-2014 A+ A-
3. martā noslēgusies pieteikšanās kartupeļu audzēšanas spēlei „Draugs podā vai Kartupeļa dienasgrāmata”. Kopā saņemti 590 kartupeļu rezervēšanas pieteikumi no visas Latvijas, un viens kartupelis ceļos arī uz Luksemburgu.

No 3. februāra līdz 3. martam mājaslapā ikviens 1.–4. klases skolēns kopā ar klasi, pulciņu, draugu grupu vai ģimeni bija aicināts pieteikties spēlei „Draugs podā vai Kartupeļa dienasgrāmata”, kas apvieno kartupeļa audzēšanas prieku, sociālo tīklu lietošanas prasmju un pieklājīgas uzvedības apgūšanu virtuālajā vidē.

Piesakoties spēlei, visaktīvākās izrādījušās tieši ģimenes, kurās aug viens vai vairāki sākumskolas vecuma bērni. Šovasar kartupeļi podiņā augs 229 ģimenēs. Tāpat 150 kartupeļi aizceļos uz dažādām skolām, pulciņiem, bērnu jaunatnes centriem un mazpulku kustībām. Vēl 211 pieteikumi saņemti no personām, kas vēlējušās izaudzēt kartupeli podiņā savam priekam bez piedalīšanās spēlē. Viens no šādiem pieteikumiem atnācis no Luksemburgas latviešu bērnu skoliņas. Arī viņu pieteikums ir apstiprināts.

Rezervēto kartupeli podiņā komandu un ģimeņu pārstāvji, kā arī individuālie audzētāji varēs iestādīt paši. Tas paredzēts 8. maijā „Rīga 2014” kultūras vasarnīcā Esplanādē, kad notiks kartupeļu audzēšanas spēles atklāšanas pasākums. Projekta turpinājumā pieteiktās komandas un ģimenes visas vasaras garumā audzēs un rūpēsies par savu Kartupeli podiņā, kā arī iesaistīsies spēlē, kurā būs jāveido Kartupeļa profils īpaši izveidotā sociālajā tīklā, turpat projekta mājaslapā. Kartupeļi ar augstu šķirnes tīrību jau tiek gatavoti savai jaunajai dzīvei; par to rūpējas projekta krusttēvs Andrejs Hansons un Kartupeļu audzētāju un pārstrādātāju savienība.

Šobrīd mājaslapā iestājusies neliela pauze. Taču marta vidū tā vērsies vaļā un būs veltīta projekta galvenajam varonim – Kartupelim. Viss par tā vēsturi un stādīšanas un glabāšanas tradīcijām, kā arī izmantošanu un pārstrādi. Īpaši interesanta solās būt eksperimentu sadaļa, kas taps sadarbībā ar Latvijas Universitātes Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centru. Mājaslapa būs saistoša ne tikai bērniem, bet visa vecuma auditorijām, jo ikviens varēs atrast sev interesantu un noderīgu informāciju.

Spēle „Draugs podā vai Kartupeļu dienasgrāmata” ir daļa projekta „Kartupeļu opera”, kas iekļauts „Rīga 2014” programmas tematiskajā līnijā „Izdzīvošanas komplekts”. Šis Eiropas kultūras galvaspilsētas gada projekts apvienos iespēju izaudzēt podā savu kartupeli, uzzināt daudz jauna par mūsu otro maizi projekta tīmekļa vietnē, iemācīties labas uzvedības principus virtuālajā vidē, piedaloties interaktīvā spēlē, kā arī redzēt krāšņu uzvedumu par piedzīvojumiem pilno Kartupelēna un viņa ģimenes ceļojumu no Brazīlijas Andu kalniem līdz pat Kurzemes hercogistei.

0 komentāri

Komentāru nav