Atklāta mūsdienu grafikas izstāde „Uguns siena”

Atklāta mūsdienu grafikas izstāde „Uguns siena”
Guntars Sietiņš „Uguns siena”
26-04-2013 A+ A-
Galerijā „Māksla XO” ceturtdien, 25. aprīlī, atklāta mūsdienu grafikas mākslinieka Guntara Sietiņa personālizstāde „Uguns siena”. Izstāde galerijā būs aplūkojama līdz 21. maijam.

Mūsdienu latviešu grafikā Guntars Sietiņš ir ievērojamākais meistars, kurš izvēlas strādāt sarežģītajā un laikietilpīgajā mecotintas tehnikā. Viņa melnbaltās kompozīcijas ar nosacītajām ainavām un kaut kur starp debesīm un zemi levitējošiem priekšmetiemlodēm, kastaņiem, cipariem un burtiemguvušas augstāko novērtējumu un atzinību ne tikai Latvijā, bet arī daudzkārt godalgotas starptautiskās mākslas izstādēs.

Jaunākā Guntara Sietiņa personālizstāde „Uguns siena” piedāvās ne tikai mecotinas, bet arī citā tehnikā veiktus darbusakvatintu, fotopolimēru, arī krāsumelno un sarkano , uguni un sadegušo koka sienu. Izstādi papildinās arī jauni darbi no sērijas „Raksti”, kur vienu no centrālajiem simboliem mākslinieks izmantojis bezgalības zīmi.

Guntars Sietiņš beidzis Latvijas Valsts mākslas akadēmijas Grafikas nodaļu (1988). Sarīkojis 18 personālizstādes un piedalījies vairāk nekā 112 grupas izstādēs visā pasaulē. Saņēmis vairākas starptautiskas godalgas.

Guntara Sietiņa darbi atrodas kolekcijāsLatvijas Nacionālajā mākslas muzejā (Rīga, Latvija), Kuldīgas novada muzejā (Kuldīga, Latvija), M. K. Čurļoņa Nacionālajā mākslas muzejā (Kauņa, Lietuva), M. Žilinskas mākslas galerijā (Kauņa, Lietuva), Igaunijas Mākslas muzejā (Tallina, Igaunija), Valsts Tretjakova mākslas galerijā (Maskava, Krievija), Kaļiņingradas Valsts mākslas galerijā (Kaļiņingrada, Krievija).

0 komentāri

Komentāru nav